(VIDEO) Završene sve fudbalske lige na terenima širom Vojvodine za sezonu 2022/23

Odigrane su sve utakmice u 30. kolu Srpske lige Vojvodina za sezonu 2022-23. Sezonu je svakako obeležilo istupanje iz lige jesenjeg prvaka ekipe „Radnički 1912“ iz Sombora i ispadanje druge ekipe iz somborskog regiona, tako da je fudbalski Sombor posle dužeg vremena ostao bez srpskoligaša u sledecoj sezoni.

„Stanišić“ je izgubio sve šanse za opstanak u porazu u Zrenjaninu prošle nedelje, ali se bar časno oprostio, pobedom nad ekipom „Bečej 1918“ na svom terenu rezultatom 4:2. Utakmica je zadovoljila sve malobrojne gledaoce i dala nadu da domaća ekipa ima budućnost. Početak je bio veoma loš za domaćina, jer posle 3 minuta na semaforu je bilo 0 : 2 za goste. Posle prve šanse gost je poveo pogotkom Tedića , domaćin je za minut dva ponovo napravio gresku i pogotkom Medića u 3. minutu već je 0:2. Imali su gosti u prvih petnaestak minuta još nikoliko izglednih prilika, ali lopta i pored dobre igre više nije htela u gol koji je odlično čuvao Marković, koji je sigurno bio igrač utakmice.
Kad je prestao pritisak gostiju Radeka smanjuje devet minuta pre odlaska na odmor.

U osmom minutu nastavka Lazić je poravnao rezultat i dao nadu da se može doći i do pobede.

Gosti se tada bude i mnogo su opasniji ali okvir gola i odlični Marković su ih sprečili da ponovo povedu. Potpuni preokret dogodio se u finišu meča. Prvo Đurđev golom dovodi svoj tim u vodjstvo u 74 minutu.

A u 85 minutu pobedu ekipi „Stanišić“ donosi Žiža.

A sad svi ostali rezultati : u Belegišu „Podunavac“ i „Naftagas“ 0:2, u Pančevu „Dinamo 1945 “ i „Tekstilac“ 1:2, u Staroj Pazovi „Jedinstvo“ i „1.maj Ruma“ 1:1 a u Novim Banovcima „Omladinac“ pobedio je „Radnički“ 5:0. U Adorjanu ekipa „Tisa“ pobedila „Hajduk 1912“ sa 4:1 i u Novom Sadu „Kabel“ izgubio od ekipe „Borac“ iz Šajkaša sa 1:2. „Bačka“ je bila slobodna u ovom kolu.

Prvak je „Tekstilac“, drugi je „Borac“ a društvo srpskoligaša uz „Radnički 1912“ napušta i u Vojvođansku ligu ide „Stanišić“.
U poslednjem 30. kolu Vojvođanskog Severa postignuti su sledeći rezultati :

U Čonoplji „Sloga“ i „Radnički 1918“ 1:1, u Novom Žedniku „Preporod“ „Krila Krajine“ 2:1, u Bajmoku „Radnički 1905“ i „Mladost APA“ 2:1 a u Gajdobri „Hercegovac“ i „Mladost“ Bački Petrovac 0:4. U Turiji domaća „Mladost“ pobedila ekipu „Bačka 1901“ sa 3:2, a u Zmajevu „Obilić“ izgubio od „Vojvodine“ iz Bačkog Gradišta 1:3. U Senti „Senta“ pobedila ekipu „Bajša“ sa 3:0 i u Vrbasu „Vrbas“ pobedio „Bratstvo 2019“ sa 3:2.

Ekipa iz Prigrevice je prvak , „Vrbas“ je drugi, a „Mladost“ Bački Petrovac je treća . Na začelju su kao 14. ekipa „Radnički 1918“, 15. Senta“ i kao poslednja ekipa „Krila Krajine“

U poslednjem 30 kolu Područnog somborskog saveza postignuti su sledeći rezultati :
U Gložanima „Budućnost“ „Tvrđava; 3:0, u Staparu „Hajduk“ „Lipar“ 7:0 , u Silbašu „Naša Zvezda“ „ČSK“ 5:4, u Somboru „ŽAK“ „Borac 46“ 1:1 a u Kljajićevu „Kordun“ „Borac“ 1:0. U Mladenovu „Budućnost“ „Crvenka“ 3:0. u Novoj Gajdobri „Soko“ „Polet“ 4:2 i u Ruskom Krsturu „Rusin“ „Budućnost“ iz Paraga 4:2.

Staparski „Hajduk“ je prvak i jedina ekipa koja je odigrala sezonu bez i jednog poraza , drugi je „Rusin“ a treca „Crvenka“ . Na začelju su i „Naša Zvezda“ i „Tvrđava“ .

U narednim informativnim emisijama ćemo više analizirati sve fudbalske lige.