(VIDEO) Uspešan vikend za atletičare AK “Apatin”

Najmlađe atletičarke iz Apatina i Prigrevice imale su odlične nastupe u Crvenki na Memorijalnom kupu „Petko Zorić“ koji je organizovao Atletski klub “Crvenka”. Milica Zanze iz Apatina je osvojila zlatne medalje u trci na 60 metara i u skoku u dalj. Prigrevčanka Tamara Rakas, osvojila je srebrne medalje u trkama na 60 i 200 metara a bila i deo štafete 4×200 metara koja je bila najbrža. Sastav zlatne štafete je bio Una Čegar – Tamara Rakas – Sofija Bujić – Nikolina Polovina. Sofija Bujić osvojila je treće mesto u trci na 60 metara, i bila je članica pobedničke štafete. Uz mlade atletičarke su u Crvenki bili treneri Bojan Tomašević i Mariana Čegar Lukić.

U Zrenjaninu na 5. Zrenjaninskom polumaratonu, najuspešnija je bila Vesna Bogišić Vicko koja je osvojila treće mesto u trci na 7 kilometara. Štafeta AK “Apatin” u sastavu Miroslav Pešić, Aleksandar Stajić i Nemanja Đurić osvojila je četvrto mesto u ukupnom plasmanu. U Zrenjaninu su još nastupili Marija Bubalo , Živa Vijoglavin, Igor Bakoš, Bahadur Kop Gurung.

U Kragujevcu na 9. Kragujevačkom polumaratonu, apatinac Predrag Vejin je osvojio prvo mesto u svojoj starosnoj kategoriji i u ukupnom plasmanu 11. mesto u konkurenciji 250 takmičara.

Vredno spomena je i informacija da je atletski klub iz Apatina upisan i u strtnu listu ženske trke u glavnom gradu Austrije Beču. Među 15 hiljada žena na startu trke našla se Aleksandra Burkanović koja je uspešno istrčala trasu od 10 kilometara.

Spomenimo na kraju da Atletski klub “Apatin”, sprovodi završne radnje na pripremi i realizaciji jubilarnog 25. Apatinskog “Dunavskog polumaratona”, koji se održava u nedelju 17.oktobra, i za koji vlada veliko interesovanje kako od učesnika iz 14 zemalja tako i lokalnih rekreativaca iz Apatina, Sombora i okoline koji su se ove godine prijavili za trke na 21,097 km, 10 km i u štafetnim trkama 2 x5 kilometara. Prijave se vrše do 10.10. preko sajta trke www.dunavskipolumaraton.com.