(VIDEO) Takmičari Triatlon kluba “Sprint” na Prvenstvu Srbije na Srebrnom jezeru

Zorica Milutin, Aniko Jablan i Dragan Popović članovi Triatlon kluba “Sprint” Sombor učestvovali su na Prvenstvu Srbije u triatlonu na olimpijskoj distanci koje je održano za vikend na Srebrnom jezeru.

Da Sombor ima dobre triatlonce pokazali su Zorica i Aniko koje su u svojim starosnim kategorijama osvojile zlatne medalje, dok su u apsolutnom plasmanu zauzele 5. i 8. mesto. Dragan nije baš pokazao pravu formu ali je uspešno završio trku. Pobednici u apsolutnom plasmannu ovoga puta Iva Đukić iz Beograda I Milan Tomin iz Novog Sada.

Podsetimo olimpijska distance podrazumeva 1500m plivanja, 40km vožnje bicikla i 10km trčanja.

Ova trka koju je organizovao Triatlon klub “11TRI” iz Beograda ući će u istoriju jer je u okviru odlične organizacije takmičenja prvi put vršen direktan TV prenoos triatlona, što je kako kažu triatlonci istorijski korak napred u promovisanju trialona kao sporta u Srbiji.

Sledeće takmičenje za triatlonce se organizuje u Pančevo, gde se organizuje Državno prvenstvo na upola kraćim triathlon distancama.