(VIDEO) Somborski fudbalski klubovi bez poraza na startu takmičenja

Srpskoligaši sa našeg područja započeli su novu sezonu koja je startovala ovog vikenda, bez prisustva publike na stadionima, nerešenim rezultatima.

Fudbalski klub „Radnički 1912“ je u 1.kolu Srpske liga Vojvodina u Novim Kozarcima odigrao 1 : 1 sa ekipom „Sloboda“. Somborski crveno beli nisu uspeli da materijalizuju veći posed lopte i nekoliko šansi, protiv ekipe koja je igrala zatvoreno i na kontranapade. Iz takve akcije su domaći i došli do vođstva u 19.minutu ali kapiten ekipe Goronjić posle kornera u 68.minutu poravnava rezultat i tako ostaje do kraja meča.

Ostaje utisak da se moglo više i bolje. Pored propuštenih prilika utakmicu je obeležio i koškanje Kneževića sa domaćim igračem Spahićem posle kog su obojica isključena. Naredno kolo u Sombor dolazi ekipa „Borca“ iz Sakula. U Čonoplji, FK „Sloga“ je podelila bodove sa FK „Kozara“ u igri bez golova. U izveštaju sa utakmice stoji da su „čonopljanci“ bili bolja ekipa i imali više šanse ali mreže se nisu zatresle ni sa jedne strane. Naredno kolo „Sloga“ ide u Perlez na utakmicu sa FK „Vojvodina 1928“.

FK „Radnički“ Sombor u 1.kolu Vojvođanske lige Sever pobedio u Somboru 2 : 0 ekipu FK „Vrbas“. Odlična igra somboraca ostvarena je golovima Lučića u prvom i Krunića u drugom poluvremenu.

FK“ŽAK“ je pobedio u 1.kolu Područne fudbalske lige Sombor u Bačkom Gračacu ekipu „Borac“ sa 2 : 3, dok je OFK „Omladinac“ na Bukovcu pobedio „Maglić“ sa 7 : 1. U Stanišiću je „Stanišić 1920“ pobedio „Radnički 1918“ iz Ratkova rezultatom 2 : 0 dok je „Kordun“ na domaćem terenu u Kljajićevu izgubio od „Budućnosti“ iz Mladenova sa 0 : 4.