(VIDEO) Rukometni klubovi “Sombor” i “Dalmatinac” poraženi ovog vikenda

Rukometaši ekipe „Sombor“ u 3. kolu Druge lige Vojvodina imali su za protivnika u Gradskoj hali „Crvenu Zvezdu“ iz Mokrina. Gosti su odmah na početku utakmice napravili pristojnu gol razliku + 5 koju su sigurno održavali u prvom delu meča. U drugom kada je mlada ekipa domaćina izgubila nadu da može da promeni rezultat, razlika je postepeno rasla i meć je završen rezultatom 29 : 40 (17:21) za goste iz Mokrina.
Najbolji pojedinac susreta bio je igrač „Sombora“ Veljko Pavlović sa 14 pogodaka.

Ekipa „Dalmatinca“ iz Riđice je bila u 3 kolu gost ekipi „Radnički“u Jaši Tomiću. Domaćin je od starta utakmice bio u stalnoj prednosti koju je tokom susreta blago povećavao iz minuta u minut. Gosti su tek u poslednjim minutima susret uspeli samo da ublaže poraz.Na kraju je bilo 36: 31 ( 18:14) za domaćina.

„Dalmatinac“ je ostao 10.na tabeli sa 2 boda a „Sombor“ je na poslednjem mestu sa 1 bodom koliko ima i „Senta“ i „Putinci“. Prva je ekipa „Crvena Zvezda“ Mokrin sa 3 pobede iz 3 susreta.

Sada sledi pauza od nedelju dana a u sledećem 4. kolu je „opštinski derbi“ u kojem će se u sastati u Riđici „Dalmatinac“ i „Sombor“ naknadno će se odrediti da li će to biti subota ili nedelja ( 22/23).