(VIDEO) Raport sa fudbalskih terena

U Područnoj ligi Sombor za vikend se igralo 31. kolo.

U nedelju je ekipa FK „ŽAK“ gostovala u Kulpinu istoimenoj ekipi i izgubila 2 : 1. „Omladinac“ sa Bukovca bio je gost u Mladenovu ekipi “Budućnost” i izgubio 2 : 0, a lider na tabeli “Stanišić 1920” bez rezultatskog imperativa ugostio je “Kordun” iz Kljajićeva i izgubio rezultatom 2 : 4.

U Vojvođanskom rangu se takođe igralo 31. kolo. Predstavnik Somborske opštine „Radnički“ nastavio je sa serijom poraza i u Pačiru od ekipe “Bačka” izgubio 6 : 0.

U obe lige ostalo je još 3 kola do kraja.

U Srpskoj ligi Vojvodina igralo se 36. kolo. „Radnički 1912“ je subotu igrao utakmicu u Kuli protiv ekipe “Hajduk 1912” i veći deo meča vodio, ali na kraju domaći su uspeli da preokrenu rezultat i osvoje 3 boda. Somborska ekipa je bila bolja tokom prvog dela meča i povela je u 24. minutu udarcem Antunića sa linije šesnaesterca.

U drugom delu domaćini kreću mnogo agresivnije i ekipa Dušana Jevrića vođstvo čuva do 75. minuta kada domaćin golom Šušnjara izjednačuje na 1 : 1. Za par minuta usledio je još jedan brzi napad sa leve strane i Matijević je namestio nogu i preciznim udarcem vara Pehilja i dovodi do preokreta i bodovi ostaju u Kuli.

Druga srpskoligaška ekipa iz somborske zone „Sloga“ iz Čonoplje je doživela još jedan težak poraz na svom terenu. Ovoga puta ekipa “Bečej 1918” je pobedila rezultatom 4 : 1.

Do kraja prvenstva ostalo je još dva kola.