(VIDEO) „Radnički 1912“ pobedio „Feniks 1995“, „ŽAK“ doneo bodove iz Silbaša

Pobeda FK „Radnički 1912“ u 17. kolu Srpske lige Vojvodina, protiv drugoplasirane ekipe na tabeli „Feniks 1995“ iz Stare Pazove najavila je mnogo uspešnije proleće i povratak navijača na Gradski stadion u Somboru.

U subotu na Gradskom stadionu viđena je u prvom poluvremenu na momente dosadna igra dva tima, koja su se sa, mora se reći, dosta trčanja, nadigravala na sredini terena bez pravih prilika za gol. Domaćin je bio za nijansu aktivniji ali, igrom nije baš zadovoljio navijače koji su ga veoma glasno bodrili. Ipak u drugom poluvremenu, bolja i otvorenija utakmica za oba tima. Ekipa Saše Stojadinovića je sve bliže i bliže golu gostiju koji nisu bezopasni u kontrama.

U 80 minutu Šveljo je šesnaestercu i kao i uvek to je velika opasnost za golmane. Kapiten ipak vraća loptu do Dašića koji je idealno ubacuje na ivicu šesnaesterca odakle je Milovanović preciznim udarcem šalje u levi ćošak gola, koji je bio nedostižan za golmana gostiju. Vođstvo je donelo veliku radost navijačima a posebno igračima a najviše i strelcu Milovanoviću koji je u igru ušao nekoliko minuta ranije. U poslednjih 10 minuta očekivano, gost je pravio veliki pritisak ali nije uspeo ništa da promeni. Tako da je somborski srpskoligaš „Radnički 1912“ dobro započeo prolećnu sezonu i sada ga očekuje pravo iskušenje i prilika za potvrdu dobrih igara u ova dva kola. U sledećem kolu gostuje se u Vršcu prvoplasiranoj ekipi na tabeli koja je u prethodna dva kola ostvarila dve pobede.

„Mi nismo dobro počeli, na startu smo igrali nerešeno kod kuće. Ovo je bila je na početku jedna tvrda prvenstvena utakmica bez puno šansi, kasnije je bilo otvorenije, ali obe ekipe su bile dobre u odbranama i nije bilo golova, tako da sam mislio da će tako i završiti. Situaciju kod gola nisam dobro video šta se desilo i eto, ostaje mi samo da čestitam domaćinima. Ovog proleća će sve utakmice biti teške sigurno. Sve ekipe su se pojačale preko pauze tako da idemo dalje“, ističe Vladimir Livaja, trener FK „Feniks 1995“.

„Slažem se da utakmica bila zahtevana i tvrda. Nosila je pritisak i za nas posle boda u Odžacima, a i za goste posle nerešenog ishoda kod kuće. Nosila je određeni pritisak. Očigledno se protivnik pripremio taktički dobro, ali to smo i mi odradili i eto odlučio je jedan detalj. Ppokazalo smo možda malo veću želju od protivnika da damo gol i to smo uspeli i ostvarili ono za šta smo se spremali. U ekipu su se vratili igrači koji su pauzirali prošlo kolo zbog bolesti i to se videlo na terenu. Zamene su odlično odradile posao u Odžacima i mogu samo da zaključim da ono što sam zahtevao na početku kad sam došao, da budemo jedan dobar kolektiv se ostvaruje. Momci rade odlično, imamo dobre uslove, imamo motiva i idemo dalje. Već sledeće veliko iskušenje idemo kod prvaka, pa videćemo kako će biti“, zaključuje Saša Stojadinović, trener FK „Radnički 1912“.

Somborski klubovi u Vojvođanskoj ligi i ovog vikenda ostvarili pobede.

„Sloga“ je iskoristila dva domaćinstva na startu prolećne sezone, za dve pobede. Kao i prošlog vikenda, rezultatom 2 : 1 savladana je ekipa „Senta“. Sa ovih 6 bodova na startu drugog dela Čonopljanci su prišli ekipama „Njegoš“ i „Hercegovac“ na dostižnu razliku i prava borba za opstanak sada tek predstoji. U 17 kolu Vojvođanskog Severa „Stanišić“ je očekivano pobedio „Hercegovac“ rezultatom 1 : 0 i potvrdio vodeću poziciju na tabeli.

U Prvenstvu Područne fudbalske lige Sombor u 17. kolu somborski „ŽAK“ pobeđuje u Silbašu ekipu „Naša Zvezda“ rezultatom 2 : 0 i vraća se na drugo mesto na tabeli.

„Kordun“ sa ekipom „Lipar“ u Kljaićevu osvaja prvi prolećni bod rezultatom 3 : 3, dok „Radnički“ Sombor posle minimalnog poraza u prošlom kolu na terenu u Kupusini, u Obrovcu gubi od ekipe „Borac 46“ rezultatom 4 : 1.

Sledećeg vikenda 19. i 20.marta igraju se utakmice 18.kola u sva tri ranga fudbalskih takmičenja.

Ovog vikenda utakmicama 14. kola započeta je prolećna sezone i u MFL 1 razred. Prva tri tima lige „Odžaci“, „Hajduk“ Stapar i „Kula“ su neporaženi na startu i od njih se očekuje borba ovog proleća za ulazak u viši Područni rang. U našim izveštajima imaćete od sada i rezultate ovog ranga, kao i rezultate MFL 2 razred, koja započinje prolećni deo takmičenja krajem marta meseca.