(VIDEO) „Radnički 1912“ i dalje neporažen na svom terenu, a „Radnički“ ostvario drugu pobedu u gostima

Fudbaleri „Radničkog 1912“ pobedom nad ekipom „Bečej 1918“ došli su u grupu od 5 ekipa Srpske lige Vojvodina koja deli 2.mesto sa ostvarenih 14 bodova iz 8 susreta. Na čelu je „Mladost“ iz Novog Sada sa 19 bodova.

Dobrom igrom u prvom poluvremenu, posebno efikasnom u periodu od 26 do 39 minuta, ekipa „Radničkog 1912“ je ostvarila četvrtu pobedu ove godine. Somborski tim je je već u prvih 15 minuta imao nekoliko prilika da postignu gol, ali su napadači bili neprecizni. Kad se već učinilo da su gosti iz Bečeja napravili ravnotežu na terenu, slede od 26.minuta novi talas napada na njihov gol.

Prvo u 26. minutu, Slavuljica asistira Kneževiću, koji beži od svojih čuvara i stiže do lopte pre istrčalog golmana i sa oko 10 metara sa desne strane, postiže pogodak.

Na drugi pogodak se čekalo 10 minuta . Posle kornera u 36.minutu, koji je izveo Rajkovača, u gužvi pred golom gostiju najbolje se snalazi Goronjić i udarcem iz okreta dovodi svoju ekipu u vođstvo od 2:0 .

Samo što su krenuli sa centra gosti gube loptu na polovini domaćih i Slavuljic.a šalje dugu loptu brzonogom Antuniću, koji je brži od cele protivničke odbrane i slično kao i Knežević pre 13 minuta, vara protivničkog golmana i šalje loptu u mrežu za 3:0 u prvom poluvremenu.

U drugom poluvremenu, relativno mirna utakmica. Domaća ekipa se zadovoljil prvim delom meča i nije više napadala a gosti to ni nisu iskoristili do 79. minutu kada preko Pavlovića smanjuju na 3:1. Uspavana odbrana domaćih ne reaguje na centaršut sa desn strane „Bečejci“ smanjuju rezultat. Uzbudljiva završnica bi bila da je Pavlović u 84. minutu iz slobodnog udarca sa oko 22 metra udaljenosti umesto prečke pogodio mrežu, ali to se nije desilo i „Radnički 1912“ zasluženo osvaja 3 boda.

“Prvo da čestitam ekipi iz Sombora na zasluženoj pobedi. Mi smo došli ovde da se u prvoj zamisli nadigravamo sa ekipom „Radničkog 1912“, ali eto nismo uspeli, jer ovde kao što se da videti iz priloženog, radi se o veoma dobroj ekipi, sa odličnim uslovima za rad, dobrom organizacijom i sasvim opravdanim visokim ambicijama u ovom takmičenju i želim im uspeh na kraju. Mi smo imali nekih kadrovakih problema, zbog žutih kartona, tako da je izvedena na teren dosta mlada ekipa. U prvih 8 kola imali smo 5 gostovanja i to uglavnom ekipama koje pretenduju za visok plasman. Prošli smo sad ovaj težak period i nastavljamo dalje takmičenje”, rekao je Milan Belić, trener „Bečej 1918“.

“Čestitam gostima na fer i korektnoj igri svih 90 minuta utakmice. U prvom poluvremenu smo bili dosta efikasni i to je ono čemu težimo u pripremama pred svaku utakmice. Za mene je jako važno da smo u poslednje 3 utakmice odigrane u 7 dana ostvarili što smo planirali – 2 pobede na svom terenu i bez poraza na gostovanju u Zrenjaninu. Jeste malo smo podbacili danas u drugom poluvremenu ali bilo je to i za očekivati, jer raspored utakmica je bio takav. Čestitam svojim igračima na uloženom trudu. Sada sledi mali zasluženi odmor i kako je to u fudbalu uvek, sada za nas postoji samo naredna utakmica”, istakao je Dušan Jevrić, trener „Radnički 1912.

Istog dana je FK „Sloga“ iz Čonoplje je igrala sa ekipom FK „Dunav“ u Starim Banovcima i izgubila sa 1 : 0. Četvrtim porazom u sezoni „Sloga“ je došla na 19.pretposlednje mesto na tabeli.

U 7.kolu Vojvođanske lige Sever somborski „Radnički“ je u Tavankutu pobedio istoimenu ekipu sa 2 : 1 i tako našao se na visokom 6.mestu na tabeli.

U nedelju je odigrano i 7.kolo PFL Sombor .„ŽAK“ je u Gložanima izgubio od ekipe „Budućnost“ sa 3 : 1, „Stanišić 1920“ je bio domaćin ekipi „Kulpin“ i pobedio sa 5 : 1 a u komšijskom derbiju u Kljajićevu između „Korduna“ i OFK „Omladinac“ sa Bukovca rezultat je bio 3 : 2 za domaćina.