(VIDEO) Prva liga Vojvodina ŽRK „Ravangrad“ – ŽRK „Mladost“ (Srpska Crnja) 37:37

U 11. kolu Prve lige Vojvodine ŽRK „Ravangrad“ je igrao nerešeno sa ekipom “Mladost“ iz Srpske Crnje rezultatom 37:37 poluvreme 22 : 18 .

Somborske rukometašice su gošćama prepustile samo prvi gol u meču i posle vođstva od 2 : 1 do kraja prvih 30 minuta non stop bile u vođstvu 3 ili 4 gola razlike. Sigurno igru somborskih rukometašica predvodile su iskusna Bandobranski, odlična Mitrović i na golu sigurna Jurić. Tako se nastavilo i u drugom delu susreta, šta više u nekim momentima je bilo i po 5 golova razlike za raspoložene „ravanagrađanke“. To je sve trajalo do 58. minuta kada dolazi do preokreta. Tada gošče prvi put smanjuju na 2 razlike. Šta se desilo sa devojkama u tim momentima, da li umor ili neiskustvo i ne postupanje po savetima Veselinovića sa klupe, ali u sledećem napadu se gubi lopta i „Mladost“ u 59. minutu smanjuje na samo gol razlike. Ista situacija i u poslednjem napadu, somborke ponovo gube loptu i gošće izjednačuju u poslednjim sekundama susreta. Najefikasnija igračica meča bila je Slobodanka Bandobranski sa 11 pogodaka. Dva manje je postigla Bojana Mitrović. Isti skor na drugoj strani imala je Tamara Ćosić.

Pobedom bi „Ravangrad“ verovatno pre zimske pauze otišao stepenicu više na tabeli Prve lige ovako remijem je završio jesenji deo prvenstva na osmom mestu sa sedam bodova. Somborke su zabeležile tri pobede, remi i šest poraza. Treba istaći i da somborski tim ima meč manje, pošto je susret protiv Temerina odložen. Prvenstvo se nastavlja krajem februara kada u Somboru gostuje trećeplasirani Spartak iz Debeljače.