(VIDEO) Prijateljska utakmica – FK “Radnički” SM : FK “Radnički 1912” 3 : 1

U drugom pripremnom meču za novu fudbalsku srpskoligašku sezonu, “Radnički 1912” je poražen u Sremskoj Mitrovici. Za razliku od pre nekoliko dana kada se gostovalo u Subotici vojvođanskom ligašu “Bačkoj” i odigralo 4 : 4, somborski crveno beli su se ovoga puta namerili na prvoligaša domaćina ekipu “Radnički” i izgubili bez puno uzbuđenja rezultatom 3 : 1.

Po izveštajima sa utakmice ekipa Save Pavičevića je veći deo utakmice bila u podređenom položaju. Domaćin je bio aktivniji i zasluženo poveo u 31. minutu.

U drugom poluvremenu ista slika, igralo se uglavnom pred golom gostiju i golovima u 51.minutu Đurića i Ratkovića u 64. Domaćin vodi sa 3 : 0. Da se ne ode kući sa nulom potrudio se Jančić u 83. minutu, kada je smanjio rezultat na 3 : 1.

S obzirom da do početka ligaških takmičenja ima još nešto manje od mesec dana oba trenera su u igru ubacivali sve raspoložive igrače. Prvoligaš “Radnički” iz Sremske Mitrovice se pokazao za sada kao spremnija ekipa, a Pavičeviću sledi još mnogo rada sa novom ekipom somborskog srpskoligaša.

“Radnički 1912” : Tojzen, Miličković, Jelić, Goronjić, Erdelj, Petrović, Stevanović, Jovanić, Junik, Bogičević, Antunić, igrali još Jančić, Kartalija, Ristić, Dimković, Matijević, Andrić, Žiža, Vujošević, Glišović i Đurđev.