(VIDEO) Pregled fudbalskih rezultata VFL Sever i PFL Sombor

U vikendu iza nas odigrano je 24. kolo „Vojvođanskog severa“ i kada se sve sabere i oduzme uglavnom su postignuti očekivani rezultati:

Somborska ekipa, poslednja na tabeli „Ravangrad 2018“ je na svom stadionu izgubila od drugoplasirane ekipe na tabeli, „Vrbas“ sa 1 : 2 . Počelo je loše, prvi napad ekipe gostiju završava u korneru a posle nabačaja i lošeg izlaska Pehilja najspretniji je Miličković koji postiže pogodak i vodi „Vrbas“ sa 0 : 1. Ako je neko očekivao utakmicu sa dosta golova u mreži domaćina prevario se. Po idealnom vremenu, ekipe iz vrha i sa dna tabele, pružile su mlaku igru sa puno grešaka i bez šansi sve do 74 minuta, kada grešku odbrane „Ravangrada“ koristi Krainović i povećava vođstvo „Vrbasa“ na 0 : 2. Ipak nije bilo sve gotovo a za to se potrudio već u 77.minutu mladi Konstantin Tot koji se najbolje snašao ispred golmana gostiju posle centaršuta sa desne strane i smanjio na 1 : 2. Iskusna ekipa iz Vrbasa nije dozvolila u narednih 15 minuta iznenađenje i to je bio konačan rezultat i još jedan poraz somborske ekipe. “Hajduk“ je u nedelju u Staparu još jednom pokazao zašto se nalazi u gornjem delu tabele. U goste mu je došao „Solunac“, ekipa iz Karađorđeva koja u poslednja 4 susreta nezna za poraz. Ipak domaćin, kojeg sada vodi sa klupe iskusni Sreten Jele Vilotić, već na početku pokazuje da se gosti neće ovde naigrati fudbala. Već u 4 minutu, školska uigrana akcija staparaca završava golom Stojšića i to je 1 : 0 za domaćina. To je bio na kraju i konačan rezultat, ali publika je videla odličnu fudbalsku predstavu, posebno svoje ekipe, koja je imala više šansi i šteta što je gost otišao sa jednim golom u mreži.

Treći somborski predstavnik čonopljanska „Sloga“ je u nedelju u Bajmoku pobedila „Radnički 1905“ golom Ninkovića u 13 minutu i potvrdila prvo mesto na tabeli.

U ostali susretima u ovom 24 kolu ostvareni su sledeći rezultati : U Apatinu „Mladost“ „Bačka 1901“ 2 : 3, u Zmajevu „Obilić“ „Đurđin“ 6 : 3, u Gajdobri „Hercegovac“ „Vojvodina“ BG 0 : 1, u Bačkom Petrovcu „Mladost“ i „Bajša“ 3 : 0 i u Turiji „Mladost“ i „Preporod“ 4 : 0. Na tabeli i dalje u vrhu isti dvojac „Slog“ i „Vrbas“, „Hajduk“ je sada šesti, a „Ravangrad 2018“ i dalje poslednji na tabeli.

U okviru u Područne fudbalske lige igralo se 23.kolo. Somborski „ŽAK“ je potvrdio dobru formu i u subotu u Karavukovu pobedio „Polet“ sa 1 : 4, u Čelarevu „ČSK Pivara“ pobedila „Lipar“ sa 3 : 1 a u Crvenki domaćin pobedio „Soko“ sa 4 : 2. U nedelju u derbiju kola u Paragama gde su igrale dve „Budućnosti“ opšta tuča na kraju u nadoknadi vremena, četiri crvena kartona a rezultat 0 : 0. Bez golova je bila i utakmica u Obrovcu“ između „Borca 46“ i ekipe „Radnički 1918“. U Kuli „Kulpin“ pobeđuje domaćina sa 2 : 4, u Ruskom Krsturu „Rusin“ i „BSK“ 4 : 0 i u Mladenovu „Budućnost“ pobedila i „Krila Krajine“ sa 1 : 0. „Kulpin“ je i dalje na vrhu tabele a „Soko“ ubedljivo poslednji.