(VIDEO) Odbojkašice „Volejstarsa“ ostale neporažene i u Novom Sadu

Ženski odbojkaški klub „Volejstars“ ostvario je pobedu i u 5.kolu Druge republičke lige Sever i to u Novom Sadu gde je ekipa „FOK“ savladana rezultatom 3 : 1. Somborske su samo u drugom setu dopustili domaćinima da iskoriste nekoliko njihovih grešaka i dobiju set, ali zato se prvi i treći i četvrti rutinski dobili. Ovom pobedom su i dalje na vrhu tabele sa ekipom „NS Volej Team“ koja takođe nema poraz. U 6. kolu u subotu „Volejstars“ je ponovo u gostima i to u Futogu istoimenoj ekipi koja je trenutno na četvrtom mestu.

Ženski odbojkaški klubovi koji se takmiče u Prvoj vojvođanskoj ligi Sever proteklog vikenda ostvarili su polovičan učinak. „Goks In“ je izgubio u Odžacima od ekipe „Spartak 2“ sa maksimalnih 0:3 i jedina je ekipa koja još uvek nema bodove. „CVS Elbraco Tehnolend“ je pobedio u Subotici istoimenu ekipu sa takođe 0:3. Somborke nakon četiri odigrana meča imaju po dve pobede i poraza. U sledećem somborke će ugostiti lokalnog rivala iz Odžaka i meč se igra u nedelju od 17 časova u sali „Sokolskog doma“.

Odbojkaški raport ćemo završiti muškom ekipom Odbojkaškog kluba „Sombor“. U 5.kolu Prve Vojvođanske lige izgubljen je susret u Bačkoj Palanci od lidera prvenstva sa rezultatom 3:1. Mora se napomenuti da je ekipa trenera Miloša Aleksića imala šansu da uvede susret u 5 set ali izgubila ga je posle velike borbe sa 30 : 28. Nakon četiri kola „Sombor“ ima po dve pobede i poraza i 6. je na tabeli š. U sledećem kolu u sali Sokolskog doma u nedelju od 12.45 časova sastaju sa trećeplasiranom ekipom „Novi Sad 2“.