(VIDEO) Najuspešniji klub somborske opštine i ovog vikenda bio je FK “Stanišić 1920”

U Vojvođanskoj ligi Sever u 2. kolu ekipa “Stanišić” je ostvarila drugu pobedu i jedini je klub ovog ranga sa 2 pobede iz 2 susreta. Posle ubedljive pobede u prvom kolu na svom terenu u nedelju je u Gajdobri savlada ekipa “Hercegovac” rezultatom 2 : 0.

Ovom pobedom novajlija u Vojvođanskoj ligi je zauzeo vodeće mesto na tabeli. “Sloga” iz Čonoplje posle katastrofe u Bajši ponovo je bila gost, ali ovoga puta u Senti, gde je izgubila sa 3 : 0 i uz “Hercegovac” je na začelju tabele kao ekipa bez bodova za sada.

U Područnoj fudbalskoj ligi somborski “ŽAK” nije uspeo da na svom terenu pobedi ekipu “Naša Zvezda” iz Silbaša. Domaćini su dominantni većim delom meča i pravo je čudo kako je samo jedan gol postignut. I kako to obično biva u fudbalu, gost koristi grešku odbrane i iz jedinog prave šanse, dobija priliku da sa bele tačke u 70 minutu izjednači i ode kući sa jednim bodom.

“Kordun” je drugi meč ove sezone odigrao kao i prvi. Ovoga puta bilo je 2 : 2 u Liparu protiv istoimene ekipe. “Radnički” Sombor posle teškog poraza u Mladenovu ugostio je na terenu u Kupusini ekipu “Borac 46” iz Obrovca i opet primio 6 golova ali je i postigao 3.

Somborski srpskoligaš “Radnički 1912” doživeo je i drugi poraz ove sezone sada u Staroj Pazovi gde je domaćin ekipa “Feniks 1995” pobedila 2 : 1. Početak utakmice i vođstvo ekipe Dušana Jevrića već u 6.minutu golom Avdića, najavljivalo je povoljan krajnji ishod. Ali “Feniks 1995” je uspeo da preuzme inicijativu, preokrene rezultat u drugom poluvremenu i golovima u 70. i 73. minute osvoji 3 boda. Somborski srpskoligaš je tako uz “Stari Grad”, “Omladinac” i “Dinamo 1945” ostao bez bodova u prva dva kola ove sezone.