(VIDEO) KK „Ravangrad“ i KK „Somborac“ na prvenstvu Vojvodine za kadete i juniore

Somborski karate klubovi uspešno su nastupili na prvenstvu Vojvodine za kadete i juniore održanom u Novom Bečeju.

Karate klub „Somborac“ predstavljalo je 5 mladih kadeta, i osvojeno je 5 medalja u kata nadmetanjima: 2 zlatne i 3 srebrne.

Šampionske titule u svojim kadetskim kategorijama osvojili su Đorđe Hristov i Kristina Kosanović. Srebrne medalje osvojili su kadeti Lana Krizmanić i Đorđe Hristov u pojedinačnoj konkurenciji, a u ekipnoj kadetsko-juniorski kata tim u sastavu: Tara Jurić, Jana Mijatović i Lana Krizmanić.

Karate klub „Ravangrad“ je predstavljalo 3 takmičara koji su ostvarili sledeće rezultate – Aleksandar Nikolić je osvojio zlatnu, a Anja Popov srebrnu medalju. Junior Marko Horvatović zauzeo je 5. mesto.

Svi osvajači medalja stekli su pravo nastupa na Prvenstvu Srbije koje će se održati 15.oktobra.