(VIDEO) KK „Dunav“ i KK „Sombor“ na prvenstvu Srbije u mini kajaku

Kajak klubovi “Dunav” iz Bezdana i “Sombor” iz Sombora doneli su proteklog vikenda sa Prvenstvo Srbije u mini kajaku, svojim klubovima 7 medalja i to 5 zlatnih, jednu srebrnu i jednu bronzanu.

U Bačkoj Palanci prvaci Srbije u mini kajaku postal su bezdanci Leona Kiš, Oliver Bezdan, Lea Rica, te dvosedi Daniel Kantor/David Bojić i Lea Rica/Emina Bojić, dok je treće mesto osvojila Lea Rica.

Iz Kajak kluba “Sombor“ na postolje se popela Una Bošnjačić koja je svoju trku na 1000 metara završila na drugom mestu, i tako se domogla srebrne medalje.

Dan kasnije, bezdanski kajakaši su se našli na regati u Kanjiži i osvojili devet medalja. Dvostruko zlato je svojila Žofi Horvat, kao i Oliver Bezdan, te Lea Rica. Srebro je pripalo Vladimiru Čapu, Leoni Kiš, Danielu Kantoru, a bronza Tei Kolar i Emini Bojić.