(VIDEO) Karate klubovi „Somborac“ i Ravangrad“ osvajaju medalje na vojvođanskim i državnim takmičenjima

Takmičari karate kluba ’’Somborac’’ i „Ravangrad“ iz Sombora ostvarili su zapažene rezultate na Kupu Vojvodine za kadete i juniore održanom u Bačkoj Palanci u nedelju 11.aprila.

Za Karate klub ’’Somborac’’ nastupilo je 5 takmičara, a osvojene su 3 medalje u kata nadmetanjima: 1 zlatna, 1 srebrna i 1 bronzana.

Uspešan debitantski nastup u starijoj, kadetskoj kategoriji imali su nade Kristina Kosanović i Đorđe Hristov. Šampionsku titulu u kategoriji kadeta osvojio je Đorđe Hristov, a vicešampionsku titulu Kristina Kosanović u kategoriji kadetkinja. Bronzanom medaljom okitio se kadet Boris Senjavin. Kadet Uroš Boca i juniorka Ema Viderker nisu uspeli da se domognu medalje.

Za Karate klub „Ravangrad“ najbolje rezultate ostvarili su juniorka Valentina Ostrogonac osvojivši zlatnu medaljuu borbama . Najbolja u svojoj uzrasnoj kategoriji u katama bila je Anđela Novaković dok je Tamara Vučković bila treća.

Svi osvajači medalja stekli su pravo nastupa na Kupu Srbije koji će se održati 15. maja.

Najmlađi takmičari Karate kluba „Ravangrad“ u isto vreme su nastupali na Državnom prvenstvo za poletarce,pionire i nade u Beogradu. Osvojeno je dve medalje i to bronzane a zaslužili su ih „poletarka“ Anđela Vilhelm i „nada“ Robert Holo.