(VIDEO) Karate klub „Ravangrad“ osvojio 14 medalja na „Kupu prijateljstva“ u Novom Sadu

Karate klub „Ravangrad“ u finišu ovogodišnje takmičarske sezone imao je uspešan nastup na 17. Međunarodnom karate turniru „Kup prijateljstva“ u Novom Sadu.

Takmičari Slavka Vukovića osvojili su 14 medalja od toga 3 zlatne 3 srebrne i 8 bronzanih. Najsjajnija odličja su osvojili u katama kadetkinja Tamara Vučković, zatim ekipno KK „Ravangrad“ kadetkinje-juniorke u sastavu: Tamara Vučković, Kornelia Krušković i Irina Sabljić kao i ekipno sastav Pionirki.

Srebrne medalje osvojili su takođe u katama Irina Sabljić, Kornelia Krušković i Anđela Vilhelm. Juniorka Valentina Ostrogonac je ovoga puta osvojila bronzanu medalju u borbama, dok su u katama bronzani bili i Bojan Lajković, Lara Orban, Una Bezbradica, kao i najmlađi članovi kluba Krištof Novak, Andor Novak i Milan Bunjevčev. Bronzanu medalju osvojila je i ekipa pionira KK „Ravangrad„.

Takmičenje u organizaciji Karate saveza Vojvodine i Karate kluba „Mawashi“ održano je u Sali „SPENS“a i okupilo je oko 500 takmičara iz 50 klubova iz Bosne i Hercegovine i Srbije.