(VIDEO) Karate klub „Ravangrad“ na Prvenstvu Vojvodine u karateu za kadete i juniore osvojio 7 medalja

Karate klub „Ravangrad“ je na na Prvenstvu Vojvodine u karateu za kadete i juniore osvojio 3 zlatne, 1 srebrnu i 3 bronzane medalje.
U borbama su osvojene 2, a u katama 5 medalja.

U borbama juniorka Valentina Ostrogonac osvojila je zlatnu u kategoriji do 54 kg a junior Vukašin Vuković bronznu u kategoriji do 68 kg. U katama osvajači zlatnih medalja u svojim kategorijama su kadeti Tamara Vuković i Nikola Drljača, Nikola Zejak je osvojio srebrnu a Petar Rukavina i Marko Horvatović bronzane medalje.

Prvenstvo koje je organizovao Karate saveza Vojvodine i Karate klub „Železničar“ u Inđiji,okupilo je najbolje ekipe i pojedince iz Vojvodine u katama i sportskim borbama. Svi takmičari osvajači medalja su stekli uslov za učešće na prvenstvu Srbije.

Trener somborskog kluba Slavko Vuković je izuzetno zadovoljan postignutim rezultatima, jer zbog velikih poteškoćama uslovljenih situacijom sa virusom Covid-19 , bilo je malo vremena za pripremiti i motivisati ekipu i takmičare za objavljeni kalendar takmičenja.