(VIDEO) Kajakaši “Dunava” iz Bezdana još jednom dokazali da su među najboljima u Srbiji

Pioniri, kadeti i juniori ekipe Kajka kluba “Dunav” uz Bezdana učestvovali su na Prvenstvu Srbije u kajaku za sve kategorije, koje je održano proteklog vikenda u Beogradu na Adi Ciganliji.

Pionirka Žofi Horvat pokazala je još jednom da je u svom uzrastu iznad svih i osvojila je 3 zlatne medalje. Žofi je bila najbrža u trkama za pionirke na 500 i 1000 metrara kao i u trci na 1000 metara u konkurenciji kadetkinja. Uz tri zlatne medalje mlada kajakašica iz Bezdana osvojila je 2 srebrne u kadetskoj konkurenciji u K2 sa Nađ Eleonorom u trkama na 500 i 1000 metara, i jednu bronzanu sa Rica Mihaelom u trci pionirki na 1000 metara.

U kadetskoj konkurenciji veliki uspeh postigao je Andrić Nikolas koji je osvojio 4 zlatne medalje. Nikolas je postao kadetski prvak Srbije u trkama na 500 i 1000 metara u K2 sa Dadić Mihajlom na 500 metara. Četvrtu zlatnu dodao je u trci na u juniorskoj konkurenciji na 1000 metara, gde je sa Dadićem i u ovoj konkurenciji bio najbrži. U kadetskoj konkurenciji medalje su osvajali Dadić Mihajlo srebro na 200 m i u K2 na 1000m par Kevago Levente – Dadić Mihajlo.

U juniorskoj kategoriji u Bezdan je došlo 2 srebrne medalje a zaslužili su ih Bošnjak Jenifer u trci na K1 1000m i u trci iste dužine u K2 par Bošnjak Jenifer – Nađ Eleonora.

Vredno spomena je i to da se Bošnjak Jenifer takmičila u seniorskoj konkurenciji gde je osvojila 4.mesto na 1000m a isti plasman je ostvarila na toj dužini na K2 u paru sa Antonio Horvat Pandom.

Ovi rezultati kao i plasmani sa prethodnih takmičenja doneli su statuse reprezentativaca Srbije za Andrić Nikolasa, Dadić Mihajla, Žofi Horvat, Jenifer ,Bošnjak i Elenori Nađ i oni se trenutno nalaze na pripremama reprezentacije Srbije za takmičenje u Češkoj pod nazivom Regata “Olimpijske Nade”. To je najveće takmičenje u kajaku za taj uzrast.