(VIDEO) FK “Radnički 1912” pobedio u Zrenjaninnu i osvojio prve bodove

U 4. kolu Srpske lige ekipa Igora Radusinovića gostovala ekipi “Radnički” u Zrenjaninu i ostvarila prvi trijumf ove sezone pobedom od 2 : 1. Velika tri boda osvojena su odličnom igrom i golovima Kovačevića u 9. i Despotovića u 78. minutu. Rano vođstvo somborska ekipa je uspešno sačuvala, mada je mogla i da ga poveća, do 70.minuta kada domaćin izjednačuje golom Krstinića.

Nadu “Radničkog” da će preokrenuti rezultat, razbija prodor Švelje po desnoj strani i precizna asistencija Despotoviću, koji donosi velika tri boda svojoj ekipi. Nervozna igra domaćina u nastavku i rutinska igra ekipe “Radnički 1912” najavila je sigurno bolju igru u nastavku prvenstva. U derbiju Srpske lige OFK “Bečej 1918” pobedio je “Feniks 1995” sa 1 : 0 i sada je na vrhu tabele kao jedina ne poražena ekipa. “Radnički 1912” je sada 14.na tabeli.

U 4.kolu Vojvođanske lige prvi poraz ekipe “Stanišić 1920”. U Subotici je “Bačka 1901” popbedila rezultatom 2 : 1. “Sloga” iz Čonoplje je bila gost ekipi “Njegoš” u Lovćencu i izgubila 6 : 2. Ekipaiz Stanišića je porazom prepustila prvo mesto ekipi “Krila Krajine”, dok je “Sloga” pretposlednja na tabeli.

U 4.kolu Područne fudbalske lige prvu pobedu ostvario je “ŽAK”. Dobra igra iz prethodnih susreta nije donosila rezultate do sada ali u subotu na stadionu kraj pruge potpuni trijuf i pobeda od 4 : 1 nad ekipom “Budućnost” iz Paraga.

“Kordun” iz Kljajičeva je u Mladenovu bio u gostima ekipi “Budućnost” I izgubio sa 2 : 1. “Radnićki” iz Sombora , nastavlja da ppopravlja gol razliku svojim protivnicima. Kao domaćini u Kupusini izgubili su sa rezultatom 0 : 7 od ekipe “Borac 46” iz Bačkog Gračaca. “Kordun” je sada 11, “ŽAK” 12 a “Radnički” poslednji 16.na tabeli.