(VIDEO) FK “Radnički 1912” – FK “Stari grad” 5 : 2 ( 3 : 1 )

Ekipa Dušana Jevrića ostvarila je drugu pobedu u pripremnom ciklusu za početak nove sezone u Srpskoj ligi Vojvodina. Gost na odlično pripremljenom Gradskom stadionu, koji je već spreman za novu sezonu, bila je u sredu ekipa “Stari Grad” iz Bačke Palanke takođe srpskoligaš, koji je prethodnu sezonu završio na 11. mestu na tabeli.

Utakmica je počela u laganom ritmu koji su prvi poremetili gosti pogotkom u 6 minutu iz prvog udarca na gol. Sa ivice šesnaesterca Vuruna upućuje udarac na gol i lopta prolazi ispod mladog i u tom trenutku nespretnog Tojzena i završava u mreži. Domaćini se revanširaju i izjednačuju vrlo brzo već u 14 minuntu. Prvi udarac na gol najboljeg igrača prošle sezone Antunića završio je u mreži gostiju i rezultat je 1 : 1.

U narednim minutiima domaćini imaju inicijativu i već u 22 minutu iz jedne kontre strelac za domaćina je Avdić a pred kraj prvog dela Antinić ponovo preciznim udarcem završava akciju ekipe i u 40 minutu već je 3 : 1.

U drugom poluvremenu oba trenera mešaju karte i menjaju postave, ali situacija na terenu ostaje ista. “Radnički 1912” posle lepih akcija postiže još dva gola, u 68.minutu strelac je mladi Vidaković a u 76. i Vemić. Gosti su uspeli da smanje rezultat iz penala u 81.minutu i postave konačnih 5 : 2.

Dušan Jevrić nema razloga za nezadovoljstvo, pripreme su dobro počele a ima vremena još dosta do početka takmičenja. Sledi još jedna utakmica pre odlaska na Zlatibor posle kojeg će se sigurno iskristalisati prva postava somborskih crveno belih koja će započeti novu sezonu.