(VIDEO) FK „Radnički 1912“ – FK „Sloga“ 5 : 2

Na gradskom stadionu u subotu lokalnim derbijem između domaće ekipe „Radnički 1912“ i „Sloge“ iz Čonoplje završena je fudbalska jesen 2020. godine. Viđena je utakmica sa 7 golova, koju je očekivano dobila domaća ekipa rezultatom 5 : 2.

Da će biti puno golova na utakmici najavio je Rajkovača već u 3 minutu. Posle izuzetnog pasa Avdića, našao se se u idealnoj poziciji pred golmanom gostiju i doveo „Radnički 1912“ u vođstvo. Posle gola sledi otvorena igra oba kluba u kojoj se ređaju šanse pred oba gola.

U 33. minutu Nebojša Mančić dobija loptu na ivici kaznenog prostora „Radničkog 1912“ i „evrogolom“ izjednačuje na 1 : 1. Odlični golman Pehilj šut Mančića iskosa sa desne strane nije mogao da zaustavi. To kao da je naljutilo domaće i već u sledećem napadu Anđićev šut zaustavlja prečka, a nekoliko sekundi kasnije 2:1 za „Radnički 1912“. Strelac je bio Igor Antunić. Ovoga puta je bio odlično uposlen od Dimitrića i lako sa 6 metara savladao golmana gostiju. U 36. minutu već je 3 : 1 . Sa leve strane Avdić pogađa desni gornji ugao nemoćnog Bulovića.

U nastavku obostrano i dalje dobra igra. Avdić, u 54. minutu ulazi u šesnesterac sa leve strane i preciznim šutem sa oko 7-8 metara udaljenosti dovodi ekipu u vođstvo 4 : 1. Ljubomir Simić u 67. minutu posle dobrog pasa Bojića smanjuje na 4 : 2.

Konačan rezultat od 5:2 postavlja se golom mladog Molnara u 87. minutu. Priliku da se upiše u strelce je dobio nakon odličnog kontranapada i nesebičnog pasa Antunić u šesnaestercu gostiiju.

„Radnički 1912“ prvi deo sezone završava kao 2. na tabeli a „Sloga“ je 14.

„Pre svega čestitke mom kolegi i „Radničkom 1912“ na odličnoj igri što pakazuje i sam rezultat. Mi smo danas imali problema što se tiče formiranja sastava, pa koliko smo mogli suprostavili smo se odličnoj ekipi. Sve u svemu zadovoljan sam učinkom u ovoj polusezoni. Loše smo stzartovali na početku ali uspeli smo da sakupimo dovoljan broj poena koji po mom mišljenju daje nadu da ćemo uspeti da ostanemo u ovom rangu takmičenja. A sad kako će biti to ćemo videti“, ističe Žarko Jokanović, trener FK „Sloga“.

„Mi smo odigrali dobru utakmicu i po nekoj tradiciji igramo dobro kod kuće i to veoma efikasno. Ovom pobedom smo došli na poziciji broj 2 na tabeli, što nam je bio i cilj. Ekipa „Mladost“ iz Novog Sada je mnogo ispred, ali Liga je dugačka puno je bodova u opticaju, pa vredi se nadati. Zadovolja sam celom polusezonom, sada ćemo da konsolidujemo kadrove i posle odmora krenemo u nastavak šampionata“, rekao je Dušan Jevrić, trener „Radnički 1912“.