(VIDEO) FK „Radnički 1912“ – FK „Radnički“ Zrenjanin 4 : 2

U 26.kolu Srpske liga grupa Vovodina „Radnički 1912“ ostvario 13 uzastopnu pobedu na svom terenu, preciznije ekipa Dušana Jevrića je ostvarila maksimalan broj bodova u sezoni koja je u toku, na Gradskom stadionu u Somboru sa gol razlikom 44 : 10.

U subotu 3.aprila je poražena ekipa „Radnički“ iz Zrenjanina rezultatom 4 : 2. Rezultatski lako, ali namučili su se „crveni“ da dođu do bodova. Viđena su dva različita poluvremena na Gradskom stadionu u Somboru. U prvom koje je na momente bilo i dosadno, završeno je bez golova. Domaći u blagoj inicijativi i bez prave završnice. Priliku za gol imali su prvo Antunić,pa Pjošta, a najveću i Unković, ali veoma mlada ekipa gostiju iz Zrenjanina je uspešno odolevala i imala nekoliko kontranapada pa čak iz jednog mogla i da dođe do vođstva.

U drugom delu prava fudbalska poslastica u kojoj se moglo videti sve ono zbog čega je fudbal „najvažnija sporedna stvar na svetu“, samo je publika falila. Vež u prvih pet minuta dva gola domaćina. U 47.minutupreseca se napad gostiju, sledi brza kontra, Milisavljeviću trku vodi loptu ulazi u kazneni prostor i umesto da je ubaci u sredinu on je rutinski šalje iza golmana Zrenjaninaca i to je 1:0. Kao što se i očekivalo slede novi napadi i u 50minutu Stojaković sa distance pogađa prečku gola gostiju ana odbijenu loptu nailazi spretni Antunić i to je 2:0. Svi su pomislili da će ovo biti rutinska pobeda somborske ekipe, osim mlade ekipe iz Zrenjanina. „Beli“ koriste preestanak inicijative domaćih i preuzimaju inicijativu. Igra se na polovinin terena „Radničkog 1912“ , šutira se n gol iz svih pozicija i iz gužve u 65. minutu Kovačević i ubacuje loptu u mrežu za 2:1. Tim Dušana Jevrića nije ozbiljno shvatio ovu opomenu i gosti i dalje napadaju.U 82. minutu mladi Kovačević daje drugi gol. Sa 7-8 metara od gola niko ga ne ometa i precizni šut završava u mreži i to je 2 : 2.

Tek tada uz prave zamene igrača „Radnički 1912“pokazuje ko je gazda na terenu u Somboru. Brzonogi Antunić , u 87.minutu, kao i mnogo puta do sada u prvenstvu ulazi 16 metara i odbrana gostiju ga ruši. Opravdano dosuđen kazneni udarac realizuje Ognjen Šveljo, koji je i na ovoj utakmici bio najbolji igrač domaćih. Da sve bude potvrđeno potrudio se u nadonadi vremena Avdić pravim evrogolom sa ivice šesnaesterca. I to je konačnih 4 : 2 i potvrda onog sa početka priloga – „Radnički 1912“ jei dalje jedina ekipa u ligi sa svim pobedama na domaćem terenu.

“Čast je bilo igrati u ovom prelepom ambijentu sa jednom ovako dobrom ekipom i čestitam im na zasluženoj pobedi. Zaslužuju da se takmiče u višem rangu i ako to ne učine ove godine. Mislim da će uraditi to sledeće. Mi smo dali sve od sebe i više nismo mogli. Izdržali smo do pred kraj i onda je domaćin pokazao svoj kvalitet. Idemo dalje sada i gledaćemo da se uvek pokažemo u najboljem svetlu“, istakao je Predrag Kandić, trener FK „Radnički“ Zrenjanin.

„Znali smo da nas očekuje jedan mlad i veoma kvalitetan tim, sa igračima željnim dokazivanja i potvrđivanja, što se ispostavilo i veoma tačno. Imamo očigledno iskusniju ekipu ali moramo priznati da je bilo baš teško. Posle dva data gola, prvi pogodak protivnika nas je poremetio a drugi stavio u nezgodnu situaciju da smo morali nešto da promenimo. I uspeli smo u tome. Čestitam i protivniku na odličnoj igri a posebno mojim igračima na trudu da se osvoje ovi važni bodovi. Danas je ovde na terenu pobedio fudbal“, rekao je Dušan Jevrić, trener „Radnički 1912“.

Drugi srpskoligaš iz naših krajeva „Sloga“ iz Čonoplje doživela je težak poraz u Kuli , gde je od ekipe „Hajduk 1912“ izgubila sa 6 : 0.