(VIDEO) FK “PIK” – FK “Rastina 1918” 2 : 2 (1 : 1)

Među 7 klubova koji su ove godine započeli takmičenje u Međuopštinskoj ligi Sombor 2.razred posle 21 godinu, nalazi se i novo osnovani nekadašnji somborski klub “PIK”. Velika želja “grupe prijatelja” se ostvarila, kako sami kažu uz dosta poteškoća i mnogo ličnih ulaganja, uspeli su da vrate “fudbal na PIK”.

Formirana je ekipa, koja je spoj mladosti i iskustva i krenulo se od samog početka. Prvo kolo u Međuopštinskoj ligi Sombor 2.razred, gost ekipa “Rastina 1918”, preko 200 gledalaca, idealni uslovi za dobru fudbalsku predstavu.

Domaćini bodreni navijanjem svojih navijača krenuli su mnogo aktivnije od gostiju što je dovelo vrlo brzo do vođstva od 1 : 0 a strelac je bio Šaponja. Velika radost domaće ekipe nije se još ni stišala a gosti izjednačuju već par minuta kasnije. Kapetinić golom iz slobodnog udarca uz pomoć nesigurnog golmana domaćih izjednačuje na 1 : 1, i sa tim rezultatom se završava prvo poluvreme.

U drugom poluvremenu, iskusnija i bolje pripremljena ekipa gostiju ima blagu inicijativu i zasluženo dolazi, golom Zubovića, ali najviše opet zahvaljujući greški golmana, do rezultata 1 : 2. Ipak hrabrost ekipe “PIK” je bila nagrađena. Posle nekoliko izmena u sastavu, osvežena ekipa izjednačuje golom Radmanovića. Završenica meča je protekla u nervoznoj igri kod obe ekipe i na kraju je završeno nerešeno 2 : 2.

Ekipa “PIK” nastavlja takmičenje sledeće nedelje 12. septembra utakmicom u Ribarevu protiv ekipe “Jedinstvo” a 19. septembra na stadionu kraj kanala gost je ekipa “Jedinstvo” iz Lemeša.