(VIDEO) Filip Krajinović izgubio u 1. kolu US Opena

Filip Krajinovićje izgubio je u prvom kolu US Opena od Aleksa de Minora iz Australije rezultatom 3 : 0 po setovima 7:5, 6:2,6:3.

Prvi set naš somborac tri puta oduzima servis protivniku ali četiri puta gubi svoj servis i gubi set sa 5 : 7. U drugom setu protivnik ne ponavlja greške a Filip ponovo gubi servise a tako i set sa 2 : 6. U trećem kreće sa brejkom, vodi 2 : 0 ali to je bilo sve na turniru u Americi za ovu godinu. De Minor pravi preokret u naredna četiri gema i to mu je bilo dovoljno za treći set i na kraju i pobedu.

U prvom kolu ispali su još srpski teniseri Dušan Lajović i Laslo Đere. Lajović je igrao protiv američkog tenisera Džensona Bruksbija i predao ga u trećem setu. Bruksbi je vodio sa 6:2, 6:0, 3:0, kada je Dušan predao meč zbog povrede. Đere je poražen je u meču prvog kola od šestog favorita turnira Rusa Andreja Rubljova rezultatom 2 : 3 po setovima 7:6, 6:3, 3:6, 4:6, 6:4. Laslo je nadoknadio gubitak prva dva seta ali u uzbudljivom petom setu ipak smireniji je teniser iz Rusije i dobija ga brejkom u 10 gemu.

Čast srpskog tenisa u drugom kolu US Opena braniće Miomir Kecmanović koji je pobedio domaćeg igrača Learnena Tijena sa 3:1 (3:6, 6:1, 6:3, 6:3). Kecmanovića sada očekuje duel sa iskusnim Francuzem, Rišarom Gaskeom, a pobednik tog deula najverovatnije će se sastati sa Rafaelom Nadalom.

Pored Kecmanovića i najbolja srpska teniserka Aleksandra Krunić plasirala se u drugo kolo US Opena pošto je rezultatom 2 : 0 (6:4, 6:4) savladala Ruskinju Jelinu Avanesijan.