(VIDEO) Druga liga Vojvodina – 10. kolo – RK „Sombor“ : RK „Budućnost“ 33:26

Rukometna ekipa „Sombor“ ostvarila je pobedu drugi vikend za redom i tako maksimalno iskoristila dva domaćinstva u 9. i 10. kolu Druge lige Vojvodina. Sa dve pobede protiv „Sente“ i u nedelju protiv ekipe „Budućnost“ iz Alibunara „Somborci“ su pobegli sa dna tabele.

U susretu 10. kola gost iz Alibunara, se apsolutna ništa nije pitao. Po prikazanoj igri izgledalo je kao da je domaćin 8. na tabeli, a gost pri dnu tabele. Od 1 do 7 minuta momci, koje od nedavno predvodi povratnik u klub trener Damir Dunkler, napravili su prednost u visini od 3 gola i tu prednost postepeno povećali iz minuta u minut da bi prvi deo susreta završili sa vođstvom od 7 razlike – 20:13. U drugom poluvremenu ista slika “Sombor“ brzom igrom i to prebrzom za goste, povećava razliku koja je je u jednom momentu bila i dvocifrena. Najefikasniji su bili braća Pavlović, Sergej i Veljko sa po 9 postignitih golova. Novu energiju u klub doneo je Damir Dunkler, iskusni trener, koji dobro zna kako treba da se radi sa ovim mladim momcima.

@Prvo lepo je vratiti se nazad u Sombor u klub. Ja sam zadao sebi cilj kad sam se vratio da ostvarimo 3 – 4 pobede do kraja prvog dela. Nismo imali sreće na početku, prvo poraz od 1 razlike sa golom u poslednjim sekundama, pa sledeći od 2 razlike, ali evo dobro se radi, momci se stvarno trude i došle su i dve pobede. Rekao sam im to čim sam došao, da nam treba samo strpljenja, kvaliteta imamo, kao i svoju igru i mislim da će biti dobro. Naravno odmah sam imao I ideju da vratim neke igrače koji su otišli u druge klubove I iskusniji su od ovih mladića koji s utu. To se polako ostvaruje. Još su tri kola do pauze, dva gostovanja i jedno kod nas. Čim se hala otvori posle praznika, počinjemo sa radom“, ističe Damir Dunker, trener RK „Sombor“.

„Ova dva kola smo se borili i pokazali, sa ove dve pobede da nam je mesto u ovom rangu. Verujem da ćemo i ostati. Trener najavljuje i pojačanja koja su nam potrebna. Mlada smo ekipa, retko smo svi na treninzima jer momci su na Fakultetima ali evo uspevamo na trku i brzinu da se nosimo sa znatno fizički jačim timovima, drugačije ne možemo sa njima. Kada bude veća konkurencija u timu i mi mlađi ćemo se više truditi i jače raditi uz ostale. Ja na mestu na kojem igram još nemam konkurenciju u timu ali ako je budem imao biću još bolji i jači jer hoću da igram“, zaključuje Veljko Pavlović (14 god), igrač RK „Sombor“.

„Sombor“ je trenutno dvanaesti tim lige sa pet osvojenih bodova ispred ekipe“Putinci“ sa 2 i „Sente“ sa 1 bodom. Sledeći susret je sa ekipom „Crepaja“ u gostima. Ekipa drugoligaša iz Riđice „Dalmatinac“ proteklog vikenda nije igrala protiv žabaljskog „ŽSK-a 1955“ , meč je odložen i biće naknadno odigran. U sledećem kolu gostuju prvoplasiranoj „Crvenoj Zvezdi“ u mokrinu.