(VIDEO) Bokserski klub “Sombor” ima tri vicešampiona Srbije

Tri srebne medalje je osvojio BK “Sombor“ u finalnim borbama na pojedinačnom prvenstvu Srbije u boksu, koje je održano u Šapcu.

Sedmorica boksera izlazila je u ring ali do završnice i borbe za zlatnu medalju nisu stigli Uroš Drača, Nikola Knežević, Rade Joksimović i Jovan Nikolić. To je uspelo na ringu Vladimiru Gubašu i Nazif Sejdiju dok je Omer Ametović direktno prošao bez borbi do finala.

Vladimir Gubaš u finale polusrednje kategorije (71 kg) došao posle pobede jednoglasnom odlukom sudija protiv Dušana Price iz “Vojvodine” Novi Sad. U finalu je ipak imao veliko iskušenje jer je protivnik bio odlični Džejlan Toskić iz Novog Pazara. Meč je završen prekidom u drugoj rundi. U svakom slučaju veliki uspeh za somborskog boksera.

Nazif Sejdi je jednoglasnom odlukom sudija (5:0) savladao Lazara Pantića iz BK “Vitez” iz Niša ali je sa istim rezultatom izgubio u finalu od Semiz Aličića iz Loznice.

Najbliži zlatnoj medalji bio je Omer Ametović u lakoj kategoriji (60kg), koji je u preglasavanju sudija rezultatom 3 : 2 izgubio meča protiv Tamira Galanova iz Loznice.