(VIDEO) AK „Apatin“ – uspešan početak sezone

Atletski klub „Apatin“ započeo je godinu, u kojoj slavi jubilej – 20 godina postojanja, sjajnim nastupima u prvoj polovini januara.

Prvi je bio početkom januara u Mrsaću gde je održana „51. Ulična trka“, gde su u izuzetno jakoj seniorskoj konkurenciji nastupili Đuro Borbelj i Denis Firulović. Đuro Borbelj je osvojio četvrto mesto, dok je na debitantskom nastupu u dresu AK „Apatin“ mladi Denis Firulović osvojio sedmo mesto.

U drugom nastupu u Kuli na „Božićnoj trening trci“ na 5 kilometara u konkurenciji oko 100 takmičara i takmičarki iz više gradova, veoma uspešno su nastupili i članovi AK „Apatin“. Najuspešniji je bio Đuro Borbelj koji je pobedio u sveukupnom plasmanu, sjajan nastup uz obaranje ličnog rekorda imali su Predrag Vejin i Konstantin Šimić, blizu ličnog rekorda bili su i Aleksandar Stajić i Nemanja Đurić, a dobar nastup imali su Živa Vijoglavin i Igor Bakoš.

Sjajni rezultati se nastavljaju na Otvorenom Prvenstvu Beograda za seniore gde u atletskoj dvorani Đuro Borbelj osvaja, sa novim ličnim rekordom, treće mesto u ukupnom plasmanu.

Istog dana u Kraljevu na tradicionalnom „Ibarskom krosu“ Denis Firulović, osvoja prvo mesto, a treće Aleksandar Stajić.

Što bi se reklo: Ako se po jutru dan poznaje – ovo će biti veoma uspešna godina za takmičare AK „Apatin“.