(VIDEO) AK „Apatin“ na Kupu Evropskih šampiona u krosu u Portugaliji

U Portugalskom gradu Oeiras predgrađu Lisabona, na najprestižnijem klupskom kros takmičenju, Kupu Evropskih šampiona u krosu nastupili su kao šampioni Srbije u krosu za 2021. godinu, članovi seniorske ekipe Atletskog kluba „Apatin“ i to Đuro Borbelj kapiten ekipe, Mirko Mauna, Aleksandar Stajić i Miroslav Pešić. Vođa delegacije koja je predstavljala Apatin, Vojvodinu i Srbiju bio je Goran Čegar.

U sjajnoj i izuzetno kvalitetnoj seniorskoj konkurenciji apatinci su pružili svoj maksimum i zadovoljni se vratili u Apatin.

Seniorska trka na 10 kilometara je okupila je takmičare iz 31 evropskog kluba sa blizu 120 takmičara. U ekipnom plasmanu „Apatin“ je osvojio 28. mesto, u pojedinačnoj konkurenciji najuspešniji je bio Đuro Borbelj koji je sa rezultatom 34 minuta 33 sekunde osvojio 79. mesto, Mirko Mauna je bio 102. sa rezultatom 37 minuta i 58 sekundi, Aleksandar Stajić i Miroslav Pešić osvojili su 108. i 109. mesto, sa rezultatima 40 minuta i 27 sekundi i 40 minuta i 35 sekundi.

Drugi klub iz Srbije, na ovom takmičenju bio je AK „Leposavić“ osvojio je ekipno 30. mesto.

Sam nastup Atletskog kluba „Apatin“ i predstavljanje Apatina, AP Vojvodine i Republike Srbije na najjačem klupskom takmičenju u Evropi, 57. Kupu evropskih šampiona, gde su plasman izborile šampionske i vicešampionske ekipe sa nacionalnih šampionata Starog kontinenta, veliki je uspeh koji daje veliki podsticaj za dalji rad i razvoj atletskog sporta u Apatinu.