(VIDEO) 2. kolo Srpske lige Vojvodina “Radnički 1912” : “Naftagas” 3 : 0

“Radnički 1912” je potvrdio dobru igru iz prvog kola i sa dve pobede na startu nove sezone nagovestio uspešnu fudbalsku jesen na Gradskom stadionu.

Posle pobede u Pančevu, somborska ekipa je novajliju u Srpskoj ligi Vojvodina ekipu ”Naftagas” iz Elemira pred svojim navijačima pobedila sa 3 : 0, golovima koji su postignuti u prvoj polovini drugog poluvremena i to u razmaku od samo 7 minuta.

U prvom poluvremenu veći posed imala je ekipa domaćih ali bez prave završnice. “Naftagas” se uspešno branio ali i bio veoma opasan u kontrama i u dve najbolje prilike u ovom delu bio najbliži postizanju gola. Prvu je sprečio mladi golman Vidaković a druga je završila na prečki njegovog gola. U drugom delu ekipa Save Pavičevića i Igora Radusinovića kreće mnogo ozbiljnije i u 52.minutu dolazi u vođstvo. Matijević dugom loptu upošljava Antunića, koji beži čuvaru po desnom krilu i šalju loptu u peterac , gde je spremno dočekuje Jovanić i to je 1 : 0 za domaće.

Erupcija na tribinama se još nije ni stišala i za par minuta, u 56., ponovo na sličan način Matijević upošljava Antunića koji sada sve sam rešava i preciznim udarcem donosi prednost od dva gola. Ni tu se nije stalo. Antunić je bio posebno raspoložen. Još jedna njegova akcija u 59.minutu se završila dobrim udarcem prema golu. Loptu golman odbija ali tu je spretni Glišović i to je pravi nokaut za goste – 3 : 0 za domaćina za samo 15 minuta u drugom delu utakmice. Do kraja susreta se prednost mogla i povećati, ali protivnik je uspeo da izađe iz nokdauna i nije dozvolio više golova. U svakom slučaju odlična igra somborskih crveno belih i sa puno optimizma se ide u 3.kolo u Odžake u goste ekipi “Tekstilac”.

„Čestitao bih prvo ekipi domaćina, na dobroj igri. Pa jeste u prvom delu smo igrali egal i šta više imali dve dobre šanse i kako to biva u fudbalu kažnjeni smo. Novi smo u ovom rangu i znamo da će biti teško ali idemo polako, učićemo na greškama pa videćemo kako će biti, tim se još formira – prvenstvo je tek počelo“, ističe Milenko Milanković, trener FK “Naftagas”.

„Dobro smo počeli, evo druga pobeda, za razliku od prošle godine kada smo krenuli sa tri poraza. No ipak, svesni smo da ima još dosta da se radi, ekipa je skoro nova, izuzev par starih igrača Antunića, Goronjića. Idemo iz utakmice u utakmicu i znamo šta nam je činiti. Sledi nam derbi u Odžacima protiv odlične ekipe “Tekstilac” i sada se pripremamo za nju, odlično se radi, imamo idealne uslove, nema razloga da ne nastavimo sa dobrim igrama ako svako radi šta treba i kako treba“, završava Igor Radusinović, zamenik šefa stručnog štaba FK “Radnički 1912”.
Drugi predstavnik somborske opštine u srpskoligaškom društvu “Stanišić” je pretrpeo i drugi poraz. U 2. kolu poražena u Šajkašu od odlične ekipe “Borac” rezultatom 3 : 0. Sa ovom pobedom “Borac” je zauzeo prvo mesto na tabeli, a “Stanišić” poslednje.

Posle dva kola na vrhu su tri ekipe sa po dve pobede, “Borac” , “Bečej 1918” I “Radnički 1912”, ,dok su na začelju bez bodova jedino “Tisa” i “Stanišić”.