(VIDEO) 12 medalja za KK “Dunav“ na “Majskoj regati Novog Sada”

Kajakaši ekipe “Dunav” iz Bezdana vratili su se sa regate “Majskog kajakaškog Kupa Novog Sada” sa 6 zlatnih, 3 srebrne i 4 bronzane medalje.

Zlatne medalje su osvojili pioniri Bezdan Oliver (do 10 god) i Štaub Sebastian (do 11 god) u disciplini MK 1 na 1000m, zatim fenomenalna Žofi Horvat dve zlatne na K1 na 200m i na 1000m. Juniori i kadeti u K1 na 1000m ni na ovom takmičenju nisu razočarali.

Juniorka Dženifer Bošnjak zlato i Nikolas Andrić zlato u kadetskoj konkurenciji.

Srebrne su osvojili Loknar Anja u MK-1 1000m ,zatim kadet Mihajlo Dadić K1 na 200m i dvosed kadeta Mihajlo Dadić – Andrić Nikolas u K-2 200m.

Treća mesta su osvojili Kantor Daniel (12 god) u MK-1 1000m, kadetkinja Nađ Eleonora u K-1 1000m, juniorka Bošnjak Jenifer u K1 200m i u K-4 juniori četverac Andrić -Dadić -Kevago -Loknar.

Veoma uspešan nastup ostvaren je na stazi na obali kod Šondroša na Limanu u konkurencij ipreko 300 takmičara iz 20 klubova. Takmičenje se održalo u konkurenciji pionira, kadeta, juniora i seniora. Podeljeni su i pehari za prvoplasiranu ekipu u svakoj kategoriji. “Dunav” je ekipno u kadetima i juniorima bio četvrta ekipa Regate.