Tijana Kabić osvojila 2. mesto na 30. polumaratonu u Novom Sadu

Pobednička postolja na 30. izdanju polumaratona u Novom Sadu imala su dva mesta za članove somborskog kluba „Somaraton“.

U nedelju 26.marta na jubilarnom izdanju polumaratona u Novom Sadu trčalo se u više disciplina. (5km, 10,5km i 21km, kao polumaraton štafete i Nordijsko hodanje . Ove godine učestvovalo je 1200 takmičara iz zemlјe i 170 takmičara iz inostranstva. Među njima je bilo i 9 takmičara iz somborskog „Somaratona“.

U glavnoj trci polumaratonu na 21km u ženskoj konkurenciji najbolja je bila Beograđanka Marina Wong, drugo mesto je zauzela „somaratonka“ Tijana Kabić a treće Jelena Sarić iz Novog Sada. Pobednik ovogodišnje trke u muškoj konkurenciji, bio je Novosađanin Milivoje Jovović.

Drugu medalju za „Somaraton“ osvojio je Robert Lalić koji je bio treći na trci na 10 kilometara. Polumaratonsku distancu od članova „Somaratona“ istrčali su još i Zoran Nikolić, Boško Jerković, Damir Milankov, Bogdan Nikolić, Vladimir Bulaić, Arpad Šarkezi a trku na 10 km. uspešno istrčala Danica Grujić Firanj.