Somborski trkači na polumaratonu u Baji u Mađarskoj

Na 14. izdanju polumaratona u Baji, Republika Mađarska, okupilo se u nedelju 7. aprila preko hiljadu učesnika koji su trčali na deonicama od 5 kilometara, 10 kilometara i polumaratonu od 21 kilometar . Atletsko rekreativni klub ’’Somaraton’’ iz Sombora bio je najbrojnija ekipa na trci sa četrdesetak prijavljenih trkača koji su uzeli učešće na jednoj od deonica.

Štafetni tim „Somaratona“ u sastavu Džejms Ins i Damir Marković ubedljivo je pobedio u štafetom takmičenju na 21 kilometar. Najbrži pojedinac na polumaratonskoj distanci bio je Dejan Nikolić koji je istrčao prvo mesto u svojoj starosnoj kategoriji dok je treće mesto na istoj distanci u svojoj kategoriji osvojila Vesna Bjelan. Na trci na deset kilometara najbrži „somaratonac“ bio je Branislav Katić koji je osvojio treće mesto u starosnoj kategoriji dok je na distanci od 5 kilometara „somaratonka“ Ana Pešić takođe osvojila treće mesto u svojoj kategoriji.

I somborsko udruženje ARSU „Sledi me“ imalo je osvajača medalje, to je bila Jelena Čortan koja je polumaratonsku deonicu (21 km) istrčala sa drugim prolaznim vremenom, i zavrsila na pobedničkom postolju sa osvojenom srebrnom medaljom.