Somborski Karate klubovi „Somborac“ i „Ravangrad“ osvojili 30 medalja na Prvenstvu Vojvodine u sportskom karateu – uzrasta do 14 godina

Somborski karate klubovi “Somborac” i “Ravangrad” učestvovali su 1.marta na Prvenstvu Vojvodine u sportskom karateu – uzrasta do 14 godina, koje je održano u Staroj Pazovi u organizaciji Karate Saveza Vojvodine.

Takmičari karate kluba ’’Somborac’’ trenera Petra Kosanovića osvojili su 20 medalja: šest zlatnih, pet srebrnih i devet bronzanih. Šampioni Vojvodine za 2020.godinu u svojim kategorijama u disciplini kate pojedinačno postali su: Nikola Čavić, Milica Galović, Milana Bakić, Veljko Galović, Kristina Kosanović, a u katama ekipno pionirski kata tim u sastavu: Milica Galović, Aleksandar i Aljoša Stojakov.

Srebrnu medalju u pojedinačnoj konkurenciji osvojili su: Đorđe Hristov, Kristina Kosanović, Filip Krizmanić, Aljoša Milisavljević, a u ekipnoj konkurenciji kata tim nada u sastavu: Đorđe Hristov, Kristina Kosanović i Nikola Čavić.

Bronzane medalje osvojili su: Nikola Čavić, Đorđe Hristov, Uroš Boca, Boris Senjavin, Aleksandar Stojakov, Lana Krizmanić, Georgije Trivunović, pionirski kata tim u sastavu: Lana Krizmanić, Tara Jurić i Aljoša Milisavljević i kata tim nada u sastavu: Uroš Boca, Boris Senjavin i Veljko Galović.

Predstavnici Karate kluba “Ravangrad” iz Sombora osvojili su 10 medalja. U borbama Aleksandar Nikolić osvojio zlatnu, Irina Sabljić srebrnu i Anja Loknar bronzanu medalju.

U katama prva mesta osvojili : Marijana Čeljuska, Kornelia Krušković i Andrej Blanuša. Srebrnu je osvojila Eva Čapo a bronzane Mihaela Rica, Lea Rica, i Anđela Novaković.

Svi osvajači medalja su se plasirali na Prvenstvo Srbije koje se održava 21. marta ove godine.