Somborski dizači tegova osvojili pet zlatnih medalja na prvenstvu Pokrajine za seniore

Sedam takmičara trenera Petra Ranga predstavljalo je somborski KDT „Radnički“ na prvenstvu Pokrajine za seniore koje je u organizaciji Saveza za dizanje tegova Vojvodine kluba iz Sombora održano u nedelju u velikoj sali SC „Soko“.

Osvojeno je za somborski klub 5 zlatnih medalja, jedno 4. i jedno 5. mesto.

Tri zlatne medalje osvojene su u ženskoj konkurenciji. Najmlađa takmičarka Tajana Merl je iznenadila i sa samo 15 godina osvojila zlatnu medalju u kategoriji do 49kg sa izvanrednim rezultatom (35kg-43kg). Druga i treća medalja su možda i očekivane jer somborske takmičarke Erdelj i Pelajić su već nekoliko godina veoma uspešne u svojim kategorijama. Anđela Erdelj je bila ubedljivo prva u svojoj kategoriji do 55kg sa oborenim juniorskim rekordom države (55kg-67kg) a Tina Pelajić i ove godine osvaja zlatnu medalju i pomera državni rekord u trzaju u svojoj kategoriji do 59kg (65kg-78kg).

Kod muškaraca David Milošević takođe jedan od najmlađih takmičara, sa samo 15 godina osvaja prvo mesto u kategoriji do 61kg, dok Andrej Rang očekivano osvaja zlato u kategoriji do 81kg (105kg-130kg). Petar Pelajić je u kategoriji do 89kg osvojio četvrto mesto (100kg-120kg),Matej Vilim je takodje pomerio lične rekorde i u istoj kategoriji zauzeo 5, mesto.

Na prvenstvu Pokrajine za seniore koje je održano u Somboru učestvovao je rekordan broj takmičara za takmičenja u našem gradu i to iz Subotice, Bača, Novog Sada, Iriga, Stare Pazove Inđije, Pančeva, Sombora.