„Somaratonci“ nastupali u Kuli i Valjevu

U subotu 17.06.2023. godine u Kuli je održano.

Na 14. izdanju „Trke prijateljstva“ u subotu u Kuli među 800 trkača koji su trčali na distancama od 5 i 10 kilometara bilo je 22 „somaratonca“ iz Sombora.

Jedna od najbržih u trci na 5 km, bila je trenutno najspremnija „somaratonka“ na ovoj distanci Damjana Perenčević. Damjana je sa novim ličnim rekordom osvojila drugo mesto i vicešampionsku titulu. I Tijana Kabić je pokazala da je među najboljima u trci na 10km. Na ovoj distanci u veoma jakoj konkukrenciji zauzela je 10.mesto u generalnom plasmanu i 1. u kategoriji „Vojska i policija“.

Od „Somaratonaca“ trku na 10 kilometara uspešno su istrčali su i James Innes, Đuka Čeljuska, Zoran Nikolić, Mario Kundit, Boško Elek, Nedeljko Katić, Arpad Šarkezi, Vuk Stojisavljević, Bogdan Nikolić, Damir Milankov, Boško Jerković, Suzana Filipović (3. u svaojoj starosnoj kategoriji), Vesna Bjelan, Tijana Odobašić, Monika Maunić, Danica Grujić Firanj koja je bila prva u svojoj kategoriji.

Trku na pet kilometara su trčali : Konstantin Jerković, Đorđe Rackov, Nataša Stojčić, Ljerka Vukmirović i Jasminka Damjanović.

Dan kasnije u nedelju trojica „somaratonaca“ se uputilo na stazu pored kanjona Gradac kod Valjeva koju organizuje „West Serbia Trails“. Trka ‘‘Gradac Vidra trail‘ na 15 kilometara sa 550 metara uspona okupila je 300 učesnika i učesnici ove zahtevne trke kroz prirodu bili su i Daniel Šokac, Miroslav Liščević i Predrag Škorić iz Sombora.