Školsko prvenstvo Vojvodine u karateu i Prvenstvo zone Bačka za mlađe uzrasne kategorije u karateu

Školsko prvenstvo Vojvodine u karateu održano je u sportskoj hali u Inđiji. Takmičenje u organizaciji Školskog saveza za sport i Karate saveza Vojvodine se odvijalo u disciplini kate i sportska borba i okupilo preko 700 učenika osnovnih i srednjih škola.

Valentina Ostrogonac učenica Srednje tehničke škole IV razred i clanica KK Ravangrad osvojila je 1. mesto i zlatnu medalju u kategoriji III-IV razred -53kg. Sa tim rezultatom je stekla pravo da učestvuje na školskom prvenstvu Srbije 12. marta u Vrnjačkoj Banji.

Medalju za svoju školu, i plasman na Školsko prvenstvo Srbije osvojili su i takmičari Karate kluba „Somborac“ Kristina Kosanović i Vedran Jurić. Kristina je učenica 8. razreda osnovne škole „Nikola Vukićević“, u kategoriji u disciplini kate pojedinačno, osvojila je srebrnu medalju. Vedran je učenik 4.razreda osnovne škole „Nikola Vukićević“, u pojedinačnom izvođenju kata, takođe je osvojio srebrnu medalju. Još vesti stize iz Karate kluba „Somborac“.

Na Prvenstvu zone Bačka za mlađe uzrasne kategorije poletarce, pionire i nade, održanom proteklog vikenda u Staroj Pazovi, takmičari karate kluba „Somborac“ osvojili su 8 medalja: šest zlatnih i dve srebrne . Bilo je ovo kvalifikaciono takmičenje za Prvenstvo Vojvodine.

Zlatne medalje u disciplini kate pojedinačno u svojim kategorijama osvojili su: Filip Krizmanić, Vedran Jurić, Pavle Đenadija, Mari Stoiljković Novković, Ilija Hristov i Mila Gligorević. Srebrne medalje u pojedinačnoj konkurenciji osvojili su Mihailo Gligorević i Teodor Terzić. Svi osvajači medalja stekli su pravo nastupa na Prvenstvu Vojvodine koje se održava 4.marta u Inđiji.