Rukometni drugoligaši „Sombor“ i „Dalmatinac“ ostvarili pobede u 19. kolu Druge lige Vojvodina

U 19.kolu Druge lige Vojvodina u rukometu oba predstavnika somborske opštine pobedili su svoje protivnike.

Ekipa „Sombor“ koju predvodi Damir Dunkler, posle dužeg vremena ostvarila je trijumf i u Gradskoj hali je pobeđeno „Dolovo“ rezultatom 35:24 (20:9). U timu koji je poslednji na tabeli u subotu je sve išlo kako treba . Na početku susreta su napravili razliku od 5 pogodaka i posle je povećavali iz minuta u minut. Na poluvreme se otišlo sa plus 11. U drugom poluvremenu se ništa nije menjalo, i „Sombor“ je ostvario treću pobedu u ovoj sezoni. Najefikasniji u domaćem tima bio je kapiten Dušan Gajin sa šest pogodaka. Miloš Braun je postigao gol manje, dok su Luka Jokić i Marko Gardijan utakmicu završili sa po četiri pogotka.

„Dalmatinac“ iz Riđice je u nedelju gostovao ekipi „Crepaja“ i ispunio cilj. Ekipa koja je u gornjem delu tabele savladala je domaćina sa rezultatom 30 : 37 (16:21). „Dalmatinac“ je od samog starta bio domonantnija ekipa na terenu iu Crepaji i nijednog trenutka nije dozvolio domaćinima da im se približe rezultatski. Najefikasniji kod gostiju su bili kapiten Filip Graovac sa 9, Strahinja Ležajić sa 8 i Strahinja Macura i Danilo Rikalo sa 7 pogodaka.

„Sombor“ je i pored pobede ostao poslednji na tabeli i sada ima 8 bodova, što je 2 manje od ekipe „Putinci“ i a 5 od „Dolova“ i „Crepaje“. U sledećem 20.kolu gostuje se u zrenjaninu ekipi koja ima 14 bodova i na 10. je mestu. „Dalmatinac“ se pobedoom učvrstio na 5. mestu sa 23 boda, što je 5 više od šestoplasirane ekipe „Radnički“ iz Jaše Tomića. Iznad su „PIK Prigravica“ sa 26 i „ŽSK 1995“ sa 27 i „Dinamo“ sa 30 i kao prva na tabeli „Crvena Zvezda“ Mokrin sa 37 bodova. Sledeće kolo u Riđicu dolazi ekipa „Putinci“.