Rukometaši „Sombora“ poraženi u Pančevu, „Dalmatinac“ pobedio „Dolovo“ u Riđici

Rukometaši „Sombora“ očekivano su poraženi u Pančevu, a „Dalmatinac“ je pregazio ekipu „Dolovo“ u Riđici.

Ekipa Damira Dunklera gostovala je u Pančevu drugoplasiranoj ekipi „Dinamo“na tabeli i izgubila rezultatom 34 : 22 (21:12). Domaćini su poveli od prvih minuta susreta i kako je vreme prolazilo povećavala se i razlika. Mladići iz Sombora će priliku za osvajanje važnih bodova za opstanak morati tražiti u mečevima sa ekipa iz donjeg dela tabele.U ovom susretu za „Sombor“ je bio najefikasniji Miloš Braun sa 5 pogodaka a pratili su ga Dušan Gajin i Veljko Pavlović koji su se upisali sa 4 pogotka na utakmici.

Rukometni klub “Dalmatinac” je ugostio ekipu “Dolovo” sa kojom zajedno drži sredinu tabele. Gosti iz Dolova, verovatno još ne pripremljeni za nastavak takmičenja, došli su u Riđicu i doživeli pravu katastrofu. Domaći su u 15.minutu susreta vodili sa 18 : 2 da bi prvih pola sata bilo završeno sa 26 : 7. Susret je priveden kraju sa konačnim rezultatom od 57 : 21 za “Dalmatinac”. Najbolji strelci kod domaćina su bili Mihajlo Kuprešanin sa 13, dok su Marko Vojvodić i Strahinja Ležajić dali po 10 pogodaka.

Rukometni klub “Sombor” je u 15. kolu domaćin ekipi “ŽSK 1995” iz Žablja koja je 3. tim na tabeli iza “Crvene Zvezde” Mokrin i “Dinama” iz Pančeva, dakle još jedna teška utakmica za somborce. “Dalmatinac” koji je 6.na tabeli, će u goste ekipi “Zrenjanin – Proleter 2” koja je u donjem delu tabele.