RK “Radnički” Sombor ekipno srebrni na Seniorskom prvenstvu Vojvodine u rvanju

Rvači ekipa „Radnički“ i “Soko” iz Sombora nastupali su na Seniorskom prvenstvu Vojvodine u rvanju koje je u nedelju održano u Somboru.

Rezultat vredan pažnje su ostvarili rvači ekipe “Radnički”. Treneri Marić i Frgić pripremili su 13 takmičara od kojih je 6 osvojilo medalje. Zlatnu medalju i titulu prvaka Vojvodine je osvojio Stefan Liščević u kategoriji do 63 kg.

Srebrnu je osvojio Mihajlo Stričević u kategoriji do 82 kg, a bronzane medalje su osvojili u svojim kategorijama: Kristian Dobi, Milan Tolić, Marko Marinković i Milan Majski. Sa ovim bilansom somborski “Radnički” je osvojila ekipno drugo mesto u konkurenciji 11 ekipa, prvi je bio “Spartak” iz Subotice.

Ekipa Gradimira Gedića, somborski “Soko”, zbog bolesti i povreda svojih takmičara nije došla u priliku za možda očekivane rezultate ali ipak medalje nisu izostale. Osvojene su tri: najuspešniji je bio Dejan Fratrić koji je osvojio srebrnu medalju u svojoj kategoriji, dok su bronzani bili Marko Fratrić i Simo Jovišić.