Proteklog vikenda rukometaši „Sombora“ pobedili – „Dalmatinac“ izgubio

Rukometaši „Sombora“ igrama ovog proleća na svom parketu u Gradskoj hali daju nadu i najavljuju dobrim igrama i rezultatima da se može ostati u drugoligaškom društvu. Posle remija sa „Dalmaticem“ kao domaćini u sledećem domaćinstvu pobedili su „Dolovo“ a već za dve nedelje tj proteklog vikenda ponovo pobedili gostujuću ekipu. Ovog puta je to bila u 21.kolu Druge lige Vojvodina ekipa „Radnički“ iz Jaše Tomića.

Ekipa Damira Dunklera je prvi put došla u vođstvo u 7. minutu na 4 : 3 i od toga momenta samo je održavala i povećavala. Na odmor se otišlo sa 22 : 13 a ista razlika je ostala i na kraju za konačnih 36 : 29. Najefikasniji kod domaćih bio je Sergej Pavlović, dok su Dušan Gajin i Marko Gardijan dali po 5 golova.

Ekipa „Dalmatinac“ je igrala u Prigrevici sa ekipom koja je stepenicu više na tabeli. Sastala se sa „PIK Prigrevicom“ i izgubila sa 34 : 32, poluvreme 18 : 15 . Veći deo prvog dela se igralo gol za gol, da bi se na odmor otišlo sa 3 gola razlike, što je tad bila najveća razlika za neku ekipu. U drugom delu domaćin održava tu prednost i riđičani gube susret i ostaje 5.na tabeli dok je „Prigrevica“ 4. ali sada sa 2 boda više. „Sombor“ je uprskos pobedi i dalje na poslednjem mestu sa dva boda manje za ekipom „Putinci“ koja je ovog vikenda takođe zabeležila pobedu.

Narednog vikenda u 22.kolu ekipa „Sombor“a u Senti, dok će „Dalmatinac“ biti domaćin ekipi RA „Dinama“ iz Pančeva.