Održana 33. Međunarodna kajakaška regata u Bezdanu

Na 33. Međunarodnoj kajakaška regati u Bezdanu, koju tradicionalno na početku sezone organizuje KK “Dunav” učešće je uzelo oko 250 takmičara iz 13 klubova – 7 iz Srbije i 6 iz inostranstva, iz Hrvatske, Mađarske i Slovačke.

U generalnom plasmanu najbolja ekipa je bila KK “Seksarda” iz Mađarske ali i domaća ekipa “Dunav” je imala izuzetne rezultate. Do prvih mesta – zlatnih medalja doveslali su u kategoriji devojčica Mihaela Maria Horvat (9 godina) i Leona Kiš (10), u kategoriji dečaka Oliver Bezdan (12) i junior Nikolas Andrić . Srebrne osvojili su pionirka Anja Loknar, kadetkinja Žofi Horvat, junior Mihajlo Dadić i mlađi pionir Daniel Kantor. Trećeplasirani u svojim kategorijama su bili Adrian Nikolić, Sebastian Štaub, Kinga Panda, Andrija Perović, David Bojić, Eleonora Nađ i Vuk Perović.

Međunarodnoj kajakaška regati je prethodilo Državno prvenstvo na 5 kilometara. Kajakaši “Dunava” su osvojili su četiri medalje. Prvaci Srbije postali su kadetkinja Žofi Horvat, odnosno junior Nikolas Andrić a pionirka Anja Loknar je sa srebrnom medaljom postala vicešampionka države, dok je Luka Kolar i istoj kategoriji osvojio bronzanu medalju.