Martina Đurković iz KDT “Radnički” Sombor – najbolja u Vojvodini

Martina Đurković takmičarka KDT “Radnički” Sombor ličnim rekordom u trzaju 63kg i 73kg u izbačaju nadmašila konkurenciju i zauzela prvo mesto i zlatnu medalju na Prvenstvu Vojvodine za seniore i seniorke u dizanju tegova. Takmičenje je održano u nedelju u velikoj sali SC “Soko”. U Somboru se takmičilo oko 50-tak takmičara iz Subotice, Sombora, Novog Sada, Inđije i Bača.

Somborski klub dizača nastupio je sa 3 takmičarke i 2 takmičara. Kao što se rekli Martina Đurković je osvojila zlatnu medalju a sa srebrnim medaljama takmičenje su završile i Ađela Erdelj i Tina Pelajić. Ađela je drugo mesto osvojila sa odličnim rezultatom trzaj 50kg i izbačaj 65kg. a Tina drugo sa oborenim državnim rekordom u trzaju 65kg i 77kg u izbačaju.

U muškoj konkurencije Aljoša Ilić je trzajem od 75kg i ličnim rekordom od 100kg izbačaja zauzeo treće mesto dok je Andrej Rang na žalost posle dobrog trzaja od 100kg ostao bez plasmana zbog nepodignute početne težine u izbačaju ali važno je napomenuti da je Andrej zalečio povredu kolena i da tek kreće sa pojačanim treninzima i mogu se očekivati u budućnosti rezultati na kakve smo navikli od njega rekao je trener Petar Rang i dodao da je zadovoljan prvim seniorskim nastupom kluba i početkom takmičarske sezone.