KK „Dunav“ na Međunarodnoj regati u Slavonskom brodu i Majskom kupu u Novom Sadu

Protekli vikend takmičari Kajak kluba „Dunav“ iz Bezdana su u subotu 6.maja na Međunarodnj regati „SLAVONSKI BROD 2023″ osvojili 7 medalja. Na reci Savi u Slavonskom Brodu takmičilo se više od 20 klubova iz Hrvatske, Srbije, Bosne i Hercegovine, Mađarske,Slovenije, Luksemburga i Češke sa više od 250 kajakašica i kajakaša svih dobnih uzrasta. Zlatne medalje osvojili su u MK 1 na 500m Bezdan Oliver (12god) i u MK2 na 500m par Bezdan Oliver i Kantor Daniel. Srebrne osvajaju Kantor Daniel u MK 1 na 500m, zatim u MK2 500m par Vukašin Kovačević i David Bojić.

U MK2 na 200m srebrna je Leona Kiš (10god) i u MK2 na 200m „mix“ Kantor Daniel -Horvat Mihaela Maria. Osvajačima medalje se bronzanom medaljom u MK2 na 200m „mix“ pridružuju i Emina i David Bojić.

Već u nedelju 7. maja odličan nastup najmlađih bezdanskih kajakaša u Novom Sadu na „Majskom Kupu“. Pionirska ekipa KK „Dunav“, sa ukupno trinest osvojenih medalja, ponela je titulu prvaka „Majskog kupa“. Na ovom takmičenju, u pojedinačnim disciplinama, prva mesta su zauzeli Anja Loknar, Leona Kiš, David Bojić, Lea Rica, Vuk Perović i Vladimir Čapo. Srebrom su se okitili Sebastian Štaub, Luka Kolar, Vuk Perović i Eleonora Nađ, dok su trećeplasirani bili Mihajlo Dadić, Vladimir Čapo i Eleonora Nađ.