KK “Dunav” na Međunarodnoj regati u Mađarskoj i na Prvenstvu Srbije

Kajak klub iz Bezdana se sa Prvenstvo Srbije na pet hiljada metara, koje je održano na Adi Ciganliji, vratio sa tri medalje dve zlatne i jednom srebrnom.

U pionirskoj konkurenciji Sebastian Štaub osvojio je zlatnu medalju, dok su kadetkinje Žofi Horvat i Anja Loknar zauzele su prvo odnosno drugo mesto. Vuk Perović zauzeo je četvrto, a Vladimir Čapo deveto mesto. Junior Mihajlo Dadić je diskvalifikovan na startu trke, dok je u ženskoj konkurenciji Eleonora Nađ bila šesta.

Takmičara Kajak kluba “Dunav” bilo je i na međunarodnoj regati u Mađarskoj. U gradiću Tolni osvojeno je šest medalja od kojih su po tri zlatne i srebrne. Zlatnu je osvojila Mihaela Maria Horvat u svojoj kategoriji MK kao i Daniel Bezdan u K1 u pojedinačno. Najbrži na stazi bio je i dvojac Mihaela Maria Horvat/Kinga Panda u MK. Srebrne medalje osvojili su Kinga Panda (MK), David Bojić (MK), te Oliver Bezdan (K1). Dvojac Daniel Kantor – Oliver Bezdan (K2) trku su završili sa četvrtim vremenom, dok je Lukar Kolar zauzeo peto mesto. Sve trke su održane na stazi od četiri kilometra.

Ovome ćemo dodati I I informaciju da su u Beogradu održane i izborne trke za Evropske i Olimpijske dokvalifikacije. U seniorskoj konkurenciji su nastupili Nikolas Andrić i Vuk Kramer. U dvosedu na 500 metara su zauzeli peto mesto, dok su Žofi Horvat (16. godina) i Jana Sarić (18. godina) bile druge. Nikolas Andrić (K1) je seniorsku trku na hiljadu metara završio sa šestim prolaznim vremenom.