Kajak klubovi „Sombor“ i „Dunav“ na Otvorenom Prvenstvu Vojvodine u kajaku i kanuu

Ovog vikenda održano je Otvoreno Prvenstvo Vojvodine u Bačkoj Palanci na Tikvari.Prijavljeno je bilo 16 klubova. Na programu su bile trke na 1000m, 500m i 200m u kajaku i kanuu za pionire, kadete, juniore i seniore.

Prvog dana takmičenja, mlade kajakašice kajak kluba “Sombor” Anastasija Gubica i Una Bošnjačić postale su vicešampionke Vojvodine u konkurenciji pionirki K-2 500m. Anastasija Gubica je u finalnoj trci u K1-1000m zauzela 6. mesto, dok je Una Bošnjačić zauzela 9. mesto. U konkurenciji puonirki K1- 500m u finalnoj trci Anastasija Gubica zauzela šesto mesto, a Una Bošnjačić u istoj trci kroz cilj prošla kao sedmoplasirana. Drugog takmičarskog dana na prvenstvu Vojvodine nastupila je kajakašica kajak kluba “Sombor” Kristina Bedeč, koja je u konkurenciji seniorki u jednosedu na 1000m i na 500m prošla kao prvoplasirana i tako donela našem klubu još dve zlatne medalje
Kajakaški klub „Dunav“ iz Bezdana očekivano je bla najbolja ekipa na prvenstvu Vojvodine. U ekipnim konkurencijama osvojili su prvo mesta u pionirskoj, a druga mesta u kadetskoj i juniorskoj konkurenciji.

Najbolja takmičarka u Bačkoj Palanci bila je kadetkinja iz Bezdana Žofi Horvat. Velika nada srpskog veslanja je osvojila 3 zlatne medalje u kadetskoj konkurenciji i to u trkama na 200m, 500m i 1000m, a zatim i četvrtu u starijoj juniorskoj konkureciji u trci na 1000m. Kolekciji od 4 zlata dodala je srebrnu u istoj starijoj konkurenciji u trci na 200m i bronzanu na 500m. Ovog vikenda odlična je bila i pionirka Anja Loknar. Pobedila je u trkama sa vršnjakinjama na 1000m i 500m a u starijoj kadetskoj konkurenciji bila je srebrna na 1000m a bronzana na 200m kao i u K2 na 200m sa Rica Leom.

Šampioni Vojvodine su postali još pionirski i kadetski dvojac iz Bezdana , odnosno pioniri Sebastian Štaub i Luka Kolar, odnosno kadeti Vuk Perović i Vladimir Čapo. Sve ukupno „Dunav“ je na Prvenstvu Vojvodine osvojio 7 zlatnih, 9 srebrnih i 10 bronzanih medalja.