Kadeti Rvačkih klubova iz Sombora na Prvenstvu Srbije

Prvenstvo Srbije za kadete u rvanju grčko – rimskim stilom održano je u subotu u Subotici.

Rvački klub „Radnički“ Sombor je u konkurenciji 21 ekipe osvojio ekipno odlično četvrto mesto. Somborski klub predstavljalo je pet takmičara koji su osvojili tri medalje. Srebrne su osvojili Milan Kosovac u kategoriji do 45 kg i Kristian Dobi u kategoriji do 48 kg, dok je Srećko Malbaša u kategoriji do 55 kg bio bronzani. U kategoriji do 80 kg Srđan Todorović u konkurenciji od 17 rvača osvaja odlično peto mesto, a Mladen Patarčić do 92 kg na žalost nije izborio plasman među pet najboljih.

Ekipa Rvačkog kluba „Soko“ Sombor nije došla do postolja u ekipnoj konkurenciji ali zato ima prvaka Srbije. To je naravno Lazar Dedić, koji je zlatnom medaljom još jednom pokazao da je najbolji rvač u svojoj kategoriji i da je spreman za reprezentativne nastupe koji ga uskoro očekuju. Pored Dedića medalje za Rvački klub „Soko“ osvojili su Nikola Obradović i Jovan Bogdanović , koji su u svojim kategorijama osvojili bronzane medalje.