“Joker” izgubio u Pančevu i oprostio se od play off-a

Protekla tri dana odigrani su svi mečevi pretposlednjeg kola Admiral Bet Košarkaške lige Srbije.

U 29.kolu ekipa “Joker” iz Sombora poražena je, za svoje navijače malo neočekivano od ekipe “Tamiš” u Pančevu. Domaćin je ekipa iz donjeg dela tabele koja se bori za opstanak a somborci su očekivali borbu za prelazak u viši rang takmičenja , ali neće tako biti. “Joker” je izgubio rezultatom 99 : 93.i izgubio sve izglede da se domogne plej – ofa, jer je ovim porazom pao na 7. mesto na tabeli. Posle prve dve četvrtine videlo se da “Joker” ide dobrim putem ka pobedi ali veliku koš razliku gube u zadnjim minutima pred poluvreme da bi u drugom delu meča sve izmaklo kontroli, domaćini su se vratili u meč, preuzeli vođstvo I zadrželi ga do kraja susretai osvojili važne bodove.

Puno problema sa sastavom ekipe, mali roster i neiskustvo su se pokazali još jednom kao ključni faktor u jednom ovakvom takmičenju.

Najefikasniji “Joker” je bio ovoga puta Matija Milin sa 29 poena, dok su Dejvis i Kapetanović meč završili sa po 23 poena. Dvocifreni je bio i Simons 14. U listu strelaca upisao se i Krstanović sa 4 pogotka Poslednji susret kao debitant u KLS ekipa Željka Lukajića igra u svojoj hali 14.aprila sa “Novim Pazarom”.