Džudo klub “Sensei-IN” osvojio 5 medalja na Otvorenom prvenstvu Slovenije

Džudisti kluba “Sensei-IN” iz Sombora otisli su na takmičenje u Sloveniju i vratili se sa 5 medalja.

Na Otvorenom prvenstvu Slovenije za veterane i inkluzivnom džudou koje je održano 16.aprila u Ljubljani osvojeno je 2 zlatne, 2 srebrne i 1 bronzana medalja. Srdjan Vucelja osvojio je zlatnu medalju u prvoj kategoriji do 60kg. Isti rezultat ostvario je i Đorđe Jovanović u četvrtoj kategoriji do 81kg. Vinko Lemić je u petoj kategoriji do 60kg osvojio srebrnu medalju kao i Katarina Galamboš u prvoj kategoriji do 70kg. Dimitrije Savić je u četvrtoj kategoriji do 81kg zauzeo treće mesto.

„Ovde smo bili i 2019.godine, i ovoga puta džudisti su radili odlične mečeve i pokazali da su na vrhu zadatka. Džudo savez Slovenije je kao i svaki put organizovao takmičenje za inkluzivni i veteranski džudo zajedno i na taj način promovisao inkluziju.“ …rekla je posle povratka iz Slovenije Sajonela Krga osnivać Džudo kluba “Sensei-IN” iz Sombora.