(VIDEO) Utakmicu na Gradskom stadionu obeležila 3 gola Lazića i debitantski nastup četvorice omladinaca

FK “Radnički 1912” je pokazao u pretposlednjem 37. kolu da ima lepu budućnost pred sobom.

U dosta izmenjenom, da kažemo podmlađenom, sastavu na Gradskom stadionu savladana je ekipa “Dunav” iz Starih Banovaca visokim rezultatom 7 : 1, poluvreme 3 : 0. Strelci za domaćina su bili Despotović, Molnar, Drvar, Pavić i Jovan Lazić 3 pogotka i Alijagić za goste.

“Radnički 1912” je poveo u 13. minutu kada Jovan Lazića u kaznenom prostoru, lobom sa svega nekoliko metara loptu šalje iza leđa gostujućeg golmana. Na 2 prema 0 povisuje Despotović u 22 minutu kada loptu sa peterca šalje pod prečku. U 30 minutu Molnar je povisio na 3:0 posle odlične kontre Antunića i Avdića i sa tim rezultatom se otišlo na poluvreme.

Drugo poluvreme počinje drugim pogotkom Lazićau 46 minutu. Stojaković i Avdić prave odličnu akciju koju završava Lazić i to je 4 prema 0. I peti pogodak je postigao Lazić u 63. minutu sad na asistiranje Pavića. Gosti su iskoristili malu opuštenost i smanjili u 74. minutu preko Alijagića. Kad se mislilo da se ulazi u mirnu završnicu susreta u 77. minutu Pavić ulazi u peterac, a jedan igrač gostiju ga ruši, i sudija Bibin svira jedanesterac. Despotović je šutirao, ali golman pa stativa sprečavaju da lopta pređe crtu ipak Depostović ponovo dolazi do lopte, koju vraća Paviću koji postiže šesti pogodak za svoj tim. Kruna utakmice je gol omladinca Petra Drvara za konačnih 7:1 u 79. minutu.

Kao što smo rekli, trener “Radnički 1912” je odmarao većinu prvotimaca za nastup u sredu u polufinalu Kupa Vojvodine, koje se igra protiv ekipe “Radnički” u Zrenjaninu. Ekipa koja je bila na terenu opravdala je sva njegova očekivanja. U utakmicu za Kup se ulazi sa visokim ambicijama i poslednje kolo u Čonoplji sa ekipom “Sloga” koja je u 37.kolu izgubila u Staroj Pazovi sa 3 : 0.

„Sasvim zaslužena i očekivana pobeda našeg tima. Spremali smo se da završimo takmičenja na našem stadionu za ovu sezonu, efikasno I to smo uradili. Naravno evidentna je razlika između nas i gostiju što se tiče kvaliteta, što se vidi po tabeli, ali došli su ovde da igraju otvoreni fudbal i utakmica je takva i bila. Meč je obeležio debi četvorice omladinaca i kadeta, ,koji su dobili priliku i maksimalno je iskoristili. To pokazuje kakva je politika i koji je puta ovog kluba. Na ove momke se itekako računa i dobiće sigurno priliku naredna dva meča koji nas očekuju , ,polufinalu Kupa i poslednjem kolu kada igramo u Čonoplji“, istakao je trener Dušan Jevrić.

U Vojvođanskom rangu u 33.kolu somborski “Radnički” gostovao je ekipi “Bajša” I izgubio sa 3 : 0.

U Područnom somborskom rangu u 32. kolu u subotu “ŽAK” je kao domaćin pobedio ekipu “Zadrugar” iz Srpskog Miletića sa 2 : 1. U nedelju je “Kordun” pobedio u Kljajićevu ekipu “Radnički 1918” iz Ratkova sa 4 : 1, a “Omladinac” je na Bukovcu je igrao nerešeno 2 : 2 sa ekipom “Polet” iz Karavukova. Prvak lige “Stanišić 1920” je u nedelju gostovao ekipi “Budućnost” u Paragama i pobedio 2 : 0.